#MonitoringLove’ın neden sadece bir hashtag’dan daha fazla olduğunu öğrenin.

Monitorama 2017’de gerçekleştirilen Moogsoft’un en yeni İzleme Anketi, katılımcıların bugün karşılaştıkları en zorlu izleme zorluklarına ve şu anda sorunlarını çözmek için kullandıkları araçlara bakıyor. Ancak asıl soru şu, bu araçlar çalışıyor mu?

Ankete kimlerin katıldığına dair bir fikir vermesi için katkıda bulunan kişilerin ünvanlarından bazıları payalşayım: SRE ve DevOps mühendisleri, Sys Mühendisleri, Bulut Mühendisleri ve Teknik Mimarlar. Peki bu izleme uzmanları bize ne anlattı?

Çok can alıcı konulara değindikleri kesin ama en can alıcı elde edilen veriler, ankete katılanların %66,67’sinin 5-10 izleme aracıya sahip olması ve bunların %61,90’ı hâlâ uyarı gürülütüsü/yorgunluğu/hacimi ile uğraşıyor olmasıydı.

Monitorama’da temsil edilen AppDynamics, New Relic, Nagios, Splunk gibi firmalar, en iyi satılan izleme araçlarına sahipler; ancak bunların %60’ından fazlası hâlâ uyarı hacimleri ile uğraşıyor.

Çoğu şirketin hala dikey üretim yığınıyla uğraştığına dair teori ile tamamen uyumludur. Bu da, araçların hiçbiri, bu şirketlerin yaşadığı büyük miktarda uyarı gürültüsü ile mücadele etmek için birlikte çalışmadığını gösteriyor.

Anketin detaylarını Moogsoft sayfasından okuyabilirsiniz 

 

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın