Başarı Hikayesi, Referans, Referanslarımız

Proje Adı

Müşteri Adres Verisi Doğrulama

Çözüm Portföyü

Müşteri Bilgileri Yönetimi

Aegon Emeklilik ve Hayat Grup

Aegon ‘da Kaliteli Veri ile Kaliteli Hizmet
Aegon Emeklilik ve Hayat müşterisine buluttan erişiyor

Türkiye’deki emeklilik ve hayat sigorta müşterilerine hızlı ve kaliteli hizmet verebilmek amacıyla Paritus Akıllı Arama Çözümleri ile işbirliği yapan Aegon Emeklilik ve Hayat, müşterisine buluttan erişme imkanı sağlıyor.

Paritus Akıllı Arama Çözümleri, Aegon Emeklilik ve Hayat’ın iş uygulamalarına entegre oldu. Türkiye’de hayat sigorta satış süreçlerini ilk kez tablet üzerinden gerçekleştiren Aegon Emeklilik ve Hayat, müşterilerine kaliteli ve hızlı hizmet verebilmek amacıyla direkt satış ekipleri ve poliçe kabul departmanlarını Paritus teknolojisi ile destekliyor.

En yeni teknolojileri kullanarak üstün hizmet kalitesine odaklanan Aegon, kendi uygulamalarına entegre ettiği Paritus Akıllı Çözümleri ile direkt satış ekipleri ve poliçe kabul departmanlarının daha iyi hizmet verebilmesini hedefliyor. Paritus, Aegon satış temsilcilerinin hızlı bir şekilde ve genelde eksik ya da hatalı olarak tabletine girdiği adres bilgisini yaptığı yeni öneriler ile ve otomatik olarak düzeltilmesini sağlıyor. Böylece yazılan adresteki eksikler ve yazım hataları düzeltiliyor, adres doğrulanıyor ve eksik kalan koordinat, mahalle bilgisi veya posta kodu gibi bilgiler varsa bunlar tamamlanarak gerekli zenginleştirmeler yapılıyor.

İHTİYAÇ

Adres doğrulama birçok noktada işimize yarıyor

Hızla ulaşılabilir ve doğru adres bilgilerine sahip olmaktan çok memnun olduklarını belirten Aegon Emeklilik ve Hayat Grup Müdürü Erdem Gürdağ, şunları söyledi: “Ağırlıklı olarak iç satış kanalları, tablet üzerinden yapılan satışlarda hem referans, hem de başvuru aşamalarında, Paritus’un ‘Adres Doğrulama’ fonksiyonunu kullanıyoruz. Adres doğrulama birçok noktada işimize yarıyor. Örneğin, müşteriler sadece ikamet adreslerine göre sözleşme imzalamazlar, düzenlenen evraklarının farklı adreslere teslim edilmesini isteyebilirler. Geneline bakıldığında birden fazla adres bilgisi değerlendirme gerçeği ile karşılaşıyoruz. Poliçelerde verilen adresin öncelikle gerçek bir adres olduğunu ve doğruluğunu kontrol etmek bizim için son derece önemli. Paritus ile bunu kolaylıkla yapabiliyoruz. Böylece sigortacılık sektöründeki mevzuatlar gereği, sıkı takip altında tutulan yükümlülüklerimizi yerine getirmekte önemli bir avantaj sağlıyoruz.”

SONUÇ

Operasyon maliyetleri azalıyor

Saniyede yüzlerce adres işleyebilen Paritus’un müşterileri, bu hizmete bulut üzerinden güvenli bir şekilde erişebildikleri gibi söz konusu uygulamayı kendi firmalarında (on-premise) platform bağımsız olarak da çalıştırabiliyorlar. BT Bilgi Teknolojileri Yönetici Ortaklarından, Zuhal İşcan Aegon Emeklilik ve Hayat’ta gerçekleştirilen Paritus Adres Doğrulama ve Geocoding projesini özetle şöyle değerlendirdi: “BT Bilgi’nin uzun soluklu yatırımı olan Paritus, akıllı arama teknolojilerinin potansiyelini kullanarak veri kalitesine yönelik yeni çözümler üretmemizi sağlıyor. Paritus, özellikle yapısal olmayan posta adres bilgilerini arama, zenginleştirme, koordinatlama ve doğrulama hizmetleri sunarak kurumların önemli bir sıkıntısını gideriyor. İnternet ve mobil teknolojiler nedeniyle kurumlar büyük bir hızla ve sürekli olarak veri biriktiriyor. Bu veri son derece değerli, çünkü içindeki potansiyel müşteri bilgisi kurumların yeni müşteri kesimlerine ulaşmasını sağlıyor. Ancak bu verinin çok önemli bir kısmı yapısal değil ve kullanıma uygun hale getirilmesi gerekiyor. Örneğin yenilikçi markalardan biri olan Aegon Emeklilik ve Hayat, Paritus’un sağladığı olanaklar ile geçmişte kendi kayıtlarında bulunan tüm adres verilerini iyileştirme imkânı buldu. Aegon satış ekipleri kullandıkları uygulamalar içinde istedikleri an müşteri adres verilerini doğrulayabiliyor, eksiklikleri tamamlayabiliyor ve müşterilerine onaylatabiliyorlar. Bu da gerek hizmet, gerekse operasyon kalitesinde ciddi bir artış anlamına geliyor. BT Bilgi’nin yeni çözümler için yatırım yaptığı Paritus Akıllı Arama’nın bu şekilde müşterimize sağladığı katma değer sektöre örnek oluşturduğu gibi bizleri de tarifsiz mutlu ediyor.”

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın