Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi, BT Güvenlik Yönetimi Çözümleri, CA Technologies, Denetim ve Güvenlik, Kimlik Yönetimi ve Analitiği, PAM, Yetki Yönetimi
CA-PAM Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi-Privileged Access Management

PAM-Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi işinizi nasıl koruduğunu ve çalışanlarınızı nasıl güçlendirdiğini görün.

Sanallaştırılmış ve bulut ortamlarının patlamasıyla birlikte saldırı yüzeyi ve tehlikeye girebilecek kimlik sayısı katlanarak artmıştır. Sonuç olarak, hedeflenen veri ihlalleri ve içeriden gelen tehditler artıyor. Bu saldırıların çoğunun ortak teması ayrıcalıklı hesaplardır çünkü “krallığın anahtarını” tutarlar.

Layer7 Privileged Access Management (eski adıyla CA Privileged Access Management), kullanıcıların sistemlere ve hesaplara ayrıntılı bir şekilde yetkilendirilmesi, riski değerlendirmek için ayrıcalıklı aktivitelerin sürekli izlenmesi, yüksek risk tespit edildiğinde otomatik azaltmaların tetiklenmesi, denetim ve kayıt girişimlerinin tetiklenmesi yoluyla güvenlik ihlallerini önlemek ve şifreler veya key/token tabanlı kimlik doğrulaması dahil ayrıcalıklı hesabın kimlik bilgilerini atlamanın ve döndürmenin yanı sıra tasarlanmıştır.

Düşük Toplam Sahip
Olma Maliyeti

Geliştirilmiş özellikler temel teklifte toplanmıştır ve ölçeklendirmek veya oturum kaydı için daha az altyapı gerektirir.

Hızlı Koruma
Süresi

Kendi kendine yeten, çok hızlı yüklenen, kullanımı ve bakımı kolay bir yazılım tabanlı cihaza sahiptir.

Kurumsal
Ölçeklenebilirlik

Binlerce kaynağı korur ve çok sayıda eşzamanlı oturumu tek bir cihazdan destekler.

PAM-Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi nedir?

PAM-Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi, yüksek veya “imtiyazlı” yetkisi olan kullanıcılar, sistemler ve hesaplar üzerinde kontrollerin oluşturulması ve uygulanmasıdır – örnekler: yönetici veya root hesaplar, uygulama hesapları. Bu hesapların oluşturulması genellikle şirketler tarafından yönetilirken, bu hesapların kullanımı şirket içinde birden fazla kişi tarafından çok sık paylaşılır. Bunlar genellikle paylaşılan hesaplar olarak adlandırılır.

Birçok kamu ihlali ayrıcalıklı hesapların riske atılmasından kaynaklanmaktadır. Dış bilgisayar korsanları ve içeriden gelen tehditler, “krallığın anahtarı” olarak sahip oldukları haklar nedeniyle ortak veya ayrıcalıklı hesapları araştırır ve kullanır.

CA-PAM ÖZELLİKLERİ

Ayrıcalıklı Kimlik Kasası

Ayrıcalıklı hesapların erişimini ve kullanımını merkezi olarak yöneterek ve koruyarak veri ihlalleriyle ve içeriden gelebilecek tehditlerle mücadele için bir temel sağlar.

PAM-Privileged Access Management-Ayrcalıklı Erişim Yönetimi
PAM-Privileged Access Management-Ayrcalıklı Erişim Yönetimi Video

Oturum Kaydı

Hesap verebilirliği ve yanlışlıkla veya kötü amaçlı eylemlerin adli kanıtını sağlamak için tüm ayrıcalıklı kullanıcı faaliyetlerinin video kapsamını yakalar.

Kullanıcı Davranışı Analitiği

Sürekli olarak gerçek zamanlı etkinlikleri izler ve anormal davranışları hızlı bir şekilde saptama riskini değerlendirir ve saldırı sırasını yenmek için otomatik azaltmayı tetikler.

PAM-Privileged Access Management-Ayrcalıklı Erişim Yönetimi Video
PAM-Privileged Access Management-Ayrcalıklı Erişim Yönetimi Video

Detaylı Erişim Kontrolü

En kritik sunucularınız, hassas verileriniz ve uygulamalarınız için ekstra bir güvenlik katmanı sağlamak üzere ana bilgisayar tabanlı erişim denetimlerini zorlar.

CA-PAM hakkında daha fazla bilgi istermisiniz?

DEMO için bize hemen ulaşın.

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın