Başarı Hikayesi, Referans, Referanslarımız

Proje Adı

Müşteri Adres Verisi Doğrulama

Çözüm Portföyü

Müşteri Bilgileri Yönetimi

Finansbank Enpara.com

Finansbank Enpara.com’da
Paritus ile Müşteri Memnuniyetine Nokta Atış!

Şubesiz bankacılıkta yepyeni bir sayfa açan Finansbank Enpara.com, kaliteli bireysel bankacılık hizmetlerini müşterisinin ayağına Paritus “Adres Doğrulama Sistemi” ile götürüyor.

Bankacılık sektöründe yenilikçi hizmetleri ile daima bir adım önde giden Finansbank, alternatif kanallardaki başarısına Enpara.com ile yeni bir boyut kazandırdı. Sade ve kolay kullanımı sayesinde bireysel bankacılık hizmetlerini doğrudan müşterisinin ayağına götüren şubesiz bankacılık servisi Enpara.com, kısa sürede gördüğü yoğun ilgiyle büyümesini sürdürüyor. Banka müşterisine bire bir ulaşma hedefi çerçevesinde standart üstü hizmet kalitesi sunan Enpara.com, teknolojinin zengin olanaklarını Paritus Adres Doğrulama ve Geocoding Sistemi’nin avantajlarıyla güçlendirdi.

Finansbank Enpara.com Teknoloji ve Ürün/Süreç Yönetimi Bölüm Müdürü Cumhur Türkmen, “Çalışanlarımız, Paritus avantajlarını kullanan uygulamalarımız sayesinde vakit kaybetmeden müşteriye erişebiliyor” dedi.

Finansbank Enpara.com Teknoloji ve Ürün/Süreç Yönetimi Bölüm Müdürü Cumhur Türkmen, “Enpara.com projesinin en önemli hedefi, saha danışmanlarımızın, müşterilerimize en hızlı şekilde ulaşması ve ilgili işlemleri tamamlayarak kendilerine müşteri kitini teslim etmeleridir. Müşterilerimize hızlı bir şekilde ulaşabilmek temel önceliğimizdir. Paritus, tüm süreçte, doğru adreslere yönlenmesi gereken saha çalışanlarımızın ve süreci yöneten arkadaşlarımızın vazgeçilmez bir yardımcısı haline geldi” diyor.

Enpara.com hizmet süreçlerinin en önemli kaynağını, doğru adres bilgilerine göre tasarlanmış ve koordinatları tanımlanmış müşteri veritabanı oluşturuyor. “Tüm rota planlamalarını sahadaki kaynak durumuna göre doğru bir şekilde yapmak işimizin kritik bölümünü oluşturuyor” diyen Türkmen, Paritus’un nokta atışıyla kesin adres bilgisini kendilerine sağlamanın dışında da birçok faydası olduğunu ifade ediyor.

Finansbank Enpara.com saha çalışanları, kullandıkları mobil uygulamada, müşterilerin adreslerini istedikleri formatta tek bir alana girerek, sadece il ve ilçe bilgilerini seçerek kendileriyle ilgili kesin adres bilgilerine ulaşabiliyorlar. Hatta adresi girdikleri anda “Bu adresi mi demek istediniz?” sorgulamasıyla adresi doğrulayıp zenginleştirerek teyit ettirebiliyor ve adresi harita görünümüyle birlikte daha kullanışlı bir formatta elde edebiliyorlar. Böylece müşteri temsilcileri, vakit kaybetmeden ilgili müşteriye hızlı bir şekilde erişim sağlayıp bankacılık hizmetlerini paylaşabiliyor.

 

 

İHTİYAÇ

 

“Paritus’u Tercih Ettik, Çünkü…”

Finansbank Enpara.com Teknoloji ve Ürün/Süreç Yönetimi Bölüm Müdürü Cumhur Türkmen, yenilikçi ürünleriyle öne çıkan bankanın, teknoloji yatırımlarında da müşteri odaklı olmayı prensip edindiğini ifade ederek Paritus hakkında şunları söylüyor:
“Seçeceğimiz çözümün, adres doğrulama algoritmasının ve teknik performansının iyi olması çok önemliydi. Başka bir ifadeyle yazılımın hızlı çalışması, sürekli geliştirilmeye ya da yatırıma uygunluğu, aynı zamanda adres verilerinin de güncel ve hatasız olması, beklentilerimiz arasında ilk sıralarda yer alıyordu. Paritus, bilgi teknolojileri altyapımızın temel gereksinimlerini başarıyla karşılamasının yanı sıra hem algoritma, hem de veri anlamında gelişen ve daha da önemlisi her geçen gün daha da kaliteli sonuçlar üreten bir yazılım olarak karşımıza çıktı. Türkiye’deki adres sistemi iyileştirme çalışmaları kapsamında böyle bir uygulamanın hizmet potansiyelimize kayda değer bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz”.

Finansbank Enpara.com ekibi ve iş ortağı BT Bilgi ekibi şimdi uyumlu ve karşılıklı katma değer yaratacak bir iş anlayışı içerisinde Paritus’un müşteri memnuniyetine olan çarpan etkisini artırmayı hedefliyorlar.

 

 

SONUÇ

 

Paritus’un Katma Değeri

Akıllı arama teknolojilerini kullanarak veri kalitesi yazılımları üretmeye odaklanan Paritus, özellikle yapısal olmayan firma ismi, kontak ismi, posta adresi ve telefon gibi kurumsal ve kişisel kimlik bilgilerini arama, eşleştirme, tekilleştirme ve doğrulama hizmetleri sunuyor.

Finansbank Enpara.com bünyesinde kullanılan Paritus Adres Doğrulama ve Geocoding Sistemi, özellikle Türkiye için geliştirilen bulanık mantık (fuzzy logic) ve doğal dil işleme algoritmalarını kullanarak, yazım yanlışlarını, fonetik hataları, eksik kelimeleri, kısaltmaları, ünvanları, varyasyonları ve daha pek çok yazım farklılığını dikkate alıp, en doğru veri kayıtlarını saliseler içinde eşleştirmek için kullanılıyor.

Cumhur Türkmen, bu teknolojiden sağladıkları temel faydalar hakkında son olarak şunları söyledi:
“Adres doğrulama/tanıma oranlarımızın çok yüksek olması ziyaret hızımızı da doğrudan etkiledi ve müşteri memnuniyetimiz arttı. Ulaşılabilir ve güncel bir adres bankasına sahip olduk. Bu projenin özellikle adres iyileştirme anlamında banka içinde çok önemli katkıları oldu ve diğer iş birimlerimiz de farklı amaçlarla bu uygulamayı kullanmaya başladılar. Paritus artık bizim için çok önemli bir proje. BT Bilgi’nin deneyimli ekibinin desteğiyle sonuçları sürekli iyileştirerek en doğru şekilde yol almayı sürdüreceğimize inanıyoruz.”

 

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın