Ayrıcalıklı Hak Sahipleri ve Onların Sahip Olduğu Hesapların ve Erişimlerinin Güvenliği

 Kategori: Ayrıcalık Yönetimi, Genel, Güvenlik, Kimlik ve Yetki Yönetimi, PAM, Türkçe

VIP Hak Sahipleri ve Onların Sahip Olduğu Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi

 

Risk yönetimi, Finans ve Hukuk gibi ekiplerin endişesiydi. Ancak, her yıl veri ihlallerindeki artışla birlikte, CISO, organizasyonlarının teknoloji ortamındaki riski yönetmekten daha önce odaklanmış durumda. Ve riski yönetmek, saldırganlar tarafından hedeflenmesi en muhtemel olan takımın odaklandığı anlamına gelir: BT ekibi ve ayrıcalıklı erişim yönetimi.

BT ekipleri birkaç nedenden ötürü dış saldırganların sıcak hedefidir: hesaplarının yüksek düzeyde ayrıcalıkları vardır; Organizasyon kaynaklarını yönetmek için genellikle sistem ve hesap şifrelerini paylaşırlar; ve rollerinin doğası gereği bir kez ele geçirildiğinde bu kimlik bilgileri saldırganların bir ağ boyunca yanlamasına sızmasına izin verir.

Dolayısıyla, riski yönetmek gereksiz parolaları ortadan kaldırmak, ayrıcalıklı parolalar için denetimleri koymak ve ayrıcalık yönetimi uygulamak gibi adımlar atmak anlamına gelir. Öncelik vermenize yardımcı olmak için, bir BT ekibinin önemli üyeleriyle ilişkili farklı ayrıcalık risklerini ve BeyondTrust çözümlerinin nasıl yardımcı olabileceğini araştıran bir rehber oluşturduk.

Ayrıcalıkli Erişim Yönetimi ve Şifre Yönetimi hakkında daha fazla bilgi için görüşelim.

Ayrıcalıklı şifre yönetimi ve Windows ayrıcalık yönetimi entegre etme

BT ekipleri her zamankinden daha yoğun ve daha az kaynakla daha fazlasını yapmakla görevli. Kurumunuz ne kadar büyükse, BT ekiplerinizin işlerini daha kolay bir hale getirmeyi düşündükleri dağıtılmış, işlenmiş verilerin hacklenme olasılığı daha yüksektir . Bu da kuruluşunuzun düşük kullanıcı benimseme / politikaya uyum ve ortamınız üzerinde daha az görünürlük ve kontrol gibi ek risk faktörleriyle karşı karşıya olduğu anlamına gelir. Entegre bir ayrıcalıklı şifre yönetimi ve Windows ayrıcalık yönetimi çözümü, BT kullanıcı verimliliği ve güvenliği arasındaki uçurumu kapatmanıza yardımcı olabilir.

Windows için PowerBroker, son kullanıcıları korur ve ihlalleri önler. Microsoft Windows masaüstü bilgisayarlarında ve sunucularında yardım masası çağrılarını azaltır. PowerBroker ile  son kullanıcıların gereksiz haklarını kaldırır, ayrıcalıklı oturumları denetler ve riskli etkinlikleri azaltır.

PowerBroker Şifre Güvenliği, paylaşılan yönetim hesapları, uygulama hesapları, yerel yönetim hesapları, hizmet hesapları, veritabanı hesapları, bulut ve sosyal medya hesapları, cihazlar ve SSH anahtarları gibi ayrıcalıklı hesaplara erişimi denetlemenize yardımcı olur.

Birlikte, Window için PowerBroker ve Şifre Güvenliği, BT Ekiplerinizin verimliliğine girmeden ayrıcalıklı erişimi yönetmeye yardımcı olabilecek kritik güvenlik ve denetim yetenekleri sağlar.

Recent Posts
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın