DX AIOps Platform

(önceden CA Operational Intelligence)

Optimize edilmiş servis seviyelerini ve operasyonel verimliliği sağlayan AIOps özelliklerinden yararlanın.

Hibrit BT Ortamları için Otomasyon ve Korelasyon Bilgileri

BT ekipleriniz gün geçtikçe daha geçici, modüler ve geçici olan ortamları yönetmekle görevli. DX AIOps Platform’uyla (eski adıyla CA Operational Intellegence) ekipleriniz, günümüzün karmaşık işletme ortamlarını etkin bir şekilde yönetebilir, sürekli olarak üstün bir kullanıcı deneyimi sunabilir ve önemli operasyonel etkinlikleri hızla gerçekleştirebilir.

DX AIOps Platform’u, buluttan mainframe’e kadar değişen çeşitli yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri kaynaklarını analiz ederek en kapsamlı hizmet zekasını sunan, makine öğrenmesi odaklı bir AIOps çözümüdür. Açık, ölçeklenebilir bir data lake’e dayanan çözüm, metrik, topoloji, metin ve günlük verileri de dahil olmak üzere çeşitli veri kümelerini “ingest” ve analiz ederek eyleme geçirilebilir içgörüler sağlar. Çözümle, BT ekipleriniz potansiyel sorunlar üzerinde çok daha erken hareket edebilir, asıl kök nedenini daha hızlı izole edebilir ve nihayetinde işleri etkilemeden önce sorunları giderebilir.

Service-Driven Autonomous Remediation

AIOps Essentials: Servis Odaklı Otonom İyileştirme
Whitepaper’ı Okuyun  >

What is Operational Intelligence

DX AIOps Platform’u Nedir? 
Video İzleyin >

DX AIOps Platform Özellikleri

doi-docker-overview

Otomatik, İlişkili Topoloji Haritalama

Çözüm, kilit BT varlıklarını otomatik olarak keşfedebilen ve bunları ilişkili hizmetlerle eşleştirerek daha akıllı bir korelasyon ve önceliklendirme sağlayan topoloji analitiği yeteneklerine sahiptir. Çözüm, topoloji bilgilerini hizmet düzeyinde görünürlük sunan dinamik, grafik bir veritabanında sunar.

doi-docker-overview

Kendi Kendini İyileştirme İşlemleri

CA Automic Service Orchestration ve üçüncü taraf orkestrasyon araçlarıyla entegrasyonu sayesinde, çözüm, kendi kendini iyileştirme işlemlerinin kurulmasını destekleyen kapalı devre otomasyonu sağlar. Uyarı, izleme uyarılarına dayanarak, çözümleme komut dosyalarının otomatik olarak yürütülmesini ve atılan adımları yansıtacak şekilde taleplerin otomatik olarak güncellenmesini tetikleyebilir.

doi-alarms

Otomatik Kök Sebep Analizi

Çözüm, sorunların olası nedenini otomatik olarak tanımlayabilen makine öğrenmeye dayalı zeka sunar. Verileri ingest edebilir ve zekayı çoklu mimari katmanlardan ilişkilendirebilir. Bu korelasyon sayesinde, çözüm ekiplerin sorunların gerçek nedenini akıllıca tanımlamalarını ve basitçe semptomları takip etmekten ziyade onları otomatik olarak gidermelerini sağlar.

doi-graph

Esnek Entegrasyon

Çözüm, geniş bir yelpazedeki araç ve platformlarla hızlı ve verimli entegrasyon sunar ve ortamlarınız değiştikçe hızlı adaptasyon sağlar. Çözüm, CA izleme ve otomasyon platformları, konfigürasyon yönetimi veritabanları ve ServiceNow ve Remedy gibi BT servis yönetimi sistemleri ile önceden paketlenmiş entegrasyonlara sahiptir. Çözüm ayrıca genel bir API konektörü olan OpenConnect’i de içeriyor; Üçüncü taraf bir entegrasyon aracı olan StreamWeaver; ve kullanımı kolay bir RESTFul API.

doi-vcenter

Dahili Algoritmalar

Çözüm, yerleşik makine öğrenmeye dayalı algoritmalar, gösterge panoları ve değere anında içgörü ve hız sağlayan entegrasyonlarla birlikte gelir. Çözüm, anomali tespitini, kök sebep analizini, alarm yönetimini, tahmine dayalı analitiği ve daha fazlasını destekleyen önceden paketlenmiş algoritmaları içerir.

AIOps: Kök Neden Analitiğin Temelleri

doi-integrate

Mainframe’ler, dağıtık sistemler ve birden fazla bulut içeren veri merkezlerini kapsayan günümüz ortamları izlenmesi ve yönetilmesi çok zor olmuştur. Bu karmaşıklığı gidermek için algoritmik BT ve yapay zekaya ihtiyacınız var, böylece sorunları daha hızlı tespit edip tahmin edebiliyor ve kendini iyileştirme ve kurtarma işlemlerini otomatikleştirebiliyorsunuz.

AIOps tabanlı bir yaklaşım benimseyerek, ekipleriniz daha karmaşık veri setlerini toplamak, gruplamak, ilişkilendirmek ve görselleştirmek için ihtiyaç duydukları analitik temeli kurabilirler. Bu toplu istihbarat sayesinde, ekipleriniz uygulamalar, altyapılar ve ağlar arasındaki potansiyel performans sorunlarını tanımlayabilir ve engelleyebilir. Ekiplerinizin modern, karma ortamlarda nasıl görünürlük kazanabileceğini keşfedin.

Operasyonel Zekanın Yararları

Sorunları Kolayca Tahminleme

Tahmini öngörüler ve daha akıllı alarmlarla daha erken harekete geçin.

Sorun Çözülmesinde Hız

İlgili uyarıları kümeleyen ve gürültüyü bastıran, verimsizliği azaltan ve çözülme süresini hızlandıran algoritmik zekâyı kullanın.

Verimliliği Artırma

Çalışanların verimliliğini artırmak için otomatik kök neden analizi, anomali tespiti, tahmine dayalı analitik ve daha pek çok şey için yetenekleri kullanın.

Kaynak Optimizasyonu

Fiziksel, sanal, bulut ve mainframe ortamların kullanımı hakkında öngörülü bilgiler edinin ve sıcak noktaları ve israf edilen sistem kaynaklarını zahmetsizce tespit edin.

DX AIOps Platform’u: Güçlü Sonuçlar

DX AIOps Platform’u, şirketlerin servis seviyelerini ve operasyonel verimliliği optimize etmelerine yardımcı olur.
Top Five Reasons for AIOps

Optimize edilmiş hizmet seviyelerini ve operasyonel verimliliği besleyen AIOps yeteneklerinden hemen yararlanın!

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın