Broadcom DX NetOps ağlarınızda tam görünürlüğü ve gözlemlenebilirliği sağlar

 Kategori: Genel, Türkçe

Ağ kör noktaları, çeşitli donanım-yazılım kombinasyonlarındaki teknoloji ve bağlantıların sayısı nedeniyle kuruluşlar için büyük bir sorun haline gelebilir. Ağ yöneticileri ile bir araştırmaya göre neredeyse katılımcıların üçte ikisi, %67 oranında, ağın kör noktalarını korumanın yaşadıkları en büyük sorun olarak nitelendiriyor.

Dünya büyük şoklarla zorlu bir yılı geride bırakıyor. Yeni bir boş sayfa açma zamanı geldi. Bazı şeyleri bugün her zamankinden daha çok özlüyoruz: şeffaflık, güvenlik, güvenilirlik, sürdürülebilirlik, dayanıklılık, sağlık. Öte yandan, profesyonel yöneticiler her zaman görünürlük peşindedir. Özellikle ağ yöneticileri, yönettikleri altyapıya her detayda hakim olarak yeni yıla girmek isterler. Geçmişte ne kadar kolaydı? Bir LAN, bağlı bilgisayarlar ve başka bir konumdaki bir bina ile iletişim kurmak için kullandığımız bir WAN vardı. Bize tüm ağ bilgisini basitçe sağlıyordu. İlk olarak, kuralları yıkan IP (İnternet Protokolü) idi. Mobil cihazlar, mash ağları ve nihayet IoT ile ağ yönetimi, her zaman zorluk gerektiren bir iş disiplinine dönüştü.

Hizmetler ve uygulamalar giderek daha karmaşık ve birbirine bağlı hale geldikçe, BT uzmanları ağdaki tüm sert ve yumuşak bileşenleri ve sanal ortamları bir cam kubbe aracılığıyla görüntülemek ister. Tüm yapıyı anlamlandırmak için, dışarıda hiçbir şey bırakmadan onu analiz etmelisiniz. Ağ güvenliği ve izleme hayati önem taşıdığında, çoğu işletme için kapsamlı ağ görünürlüğü bir zorunluluktur.

Ağ görünüyor, işte! Daha fazlasının anlamı nedir?

Ağ kör noktaları, teknolojilerin sayısı ve farklı bağlantı donanım-yazılım kombinasyonları nedeniyle kuruluşlar için önemli bir sorun haline gelebilir. Vanson Bourne tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kuruluşların yaklaşık üçte ikisi – katılımcıların% 67’si – verileri korumaya çalışırken karşılaştıkları en önemli sorunun ağ kör noktaları olduğunu söylüyor.

Ağ görünürlüğü, bazı ağ araçlarıyla ağınızdaki her bileşene (yazılım veya donanım) ilişkin farkındalığınızı ifade eder. Ağ görünürlüğünüz varsa, ağdaki her veri hareketini izleyebilir, denetleyebilir ve analiz edebilirsiniz.

Örneğin, CA (Computer Associates) tarafından geliştirilen ve bugün bir Broadcom markası olarak piyasaya sürülen DX NetOps , gelişmiş yapay zeka ve birleşik ağ görünürlüğü yetenekleriyle ağ operasyonlarının yalın yönetimini sağlar. Yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) teknolojilerini kullanan Broadcom DX NetOps, ağ trafiğini, uygulamaları, ağ performansını, yönetilen ağ kaynaklarını ve büyük veri analizlerini yakından ve sürekli olarak izler.

Ağ görünürlüğünüz ne kadar derin, proaktif ve kapsamlı olursa ağ verileriniz üzerinde o kadar fazla kontrole sahip olursunuz ve bu verilerin akışı ve korunması hakkında daha iyi kararlar verebilirsiniz.

Kısacası, kuruluşların yaklaşık yüzde 75’i, ağ güvenliğini daha iyi sağlamak için ağ görünürlüğünü iyileştirmeleri gerektiği konusunda hemfikir. Ağ görünürlüğünün ne olduğunu ve ağ görünürlüğünü nasıl artırabileceğinizi anlayarak başlayabilirsiniz.

Ağ görünürlüğünün avantajları

Çoğu işletme birçok uygulama kullanır. Daha iyi ağ görünürlüğü sağlarsanız, genel uygulama performansını daha iyi optimize edebilirsiniz. Kritik uygulama trafiğini uygun araçlarla filtreleyebilir ve fazladan araç yüklemeden her uygulamayı daha iyi izleyebilirsiniz.

Neden bir video sunucusuna video olmayan trafik gönderiyorsunuz? E-posta trafiğinizi daha iyi düzenleyerek, tüm ağ geçitlerini gereksiz yere meşgul etmekten kaçınabilirsiniz. Sunucu işlem gücünden ve ağ bant genişliği israfından kaçınmak size önemli maliyet avantajları ve yalın ağ yönetimi sunar.

Çoğu durumda, performans sorunlarını ağ katmanına kadar takip edebilirsiniz. Kötü bir ağ bağlantısı veya kötü yapılandırılmış bir ağ cihazı, önemli performans düşüşlerine veya tam bir ağ kesintisine neden olabilir. Onları önlemek size kalmış.

Gizli kötü niyetlere dikkat edin

Daha iyi ağ görünürlüğü, ağ trafiğini internet saldırılarına ve potansiyel tehditlere karşı daha yakından izlemenizi sağlar. Örneğin, birisinin ağa yetkisiz erişim sağladığını tespit edebilir ve böylece güvenlik önlemlerinin daha hızlı yanıt vermesine izin verebilirsiniz. Bu, şifrelenmiş ağ trafiğinde gizlenen kötü amaçlı yazılımlarda olabilir, çünkü şirketler iletişimlerini güvence altına almak için giderek daha fazla SSL / TLS kullanıyor. Broadcom DX NetOps gibi ağ görünürlük araçları, sizi bu tehditlerden haberdar eder. İyileştirilmiş ağ görünürlüğü, tehditleri algılama ve kontrol etme süresini hızlandırır. Hasar önleme için harcanan zamanı, çabayı ve maliyeti azaltır.

Dijital dönüşüme katkı

Ağ görünürlüğü aynı zamanda altyapılarınızın gelecekte nasıl büyüyeceğini de bildirir. Kapsamlı ağ görünürlüğü, eğilimleri erken tespit edebilir ve ağ verilerinizin nerede ve nasıl büyüdüğünü görebilir. Böylece gelecekteki büyümeyi daha iyi planlayabilirsiniz.

Büyük veri ve gelişmiş veri analizi, bulut platformlarına geçiş, Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi kritik dijital dönüşüm projeleriniz, dengesiz büyümeden etkilenmeden hayat buluyor. Güçlendirilmiş ağ görünürlüğü, ağınızı ve işinizi ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirmenize yardımcı olur.

SD-WAN teknolojilerinde Guru

Broadcom DX NetOps ağ izleme yazılımı, gelişmiş analitik yeteneklere sahip ağ işlemlerini yöneten ekipler için bugün çok daha kolay hale getiriyor. DX NetOps ile ağ görünürlüğünü hedefleyen uzmanlar, günümüzün SD-WAN teknolojileri (Silver Peak, VMWare VeloCloud, Cisco Meraki, Nokia Nuage ve 128 Technology) üzerinde çalışan uygulamaları tek bir noktadan izleyip gerekli müdahaleleri yapabilirler.

Bir advanced uygulamaya yeniden optimizasyon teknolojisi DX NetOps de tamamen kontrol ağına kolay yapar mengene, uygulamalar, uygulama için kendi çok satıcılı uygulamalarını dağıtmak isteyen kuruluşlar için ve altyapı katmanları ağlarını SD-WAN.

Broadcom’un SD-WAN donanım üreticileriyle yakın ilişkileri, NetOps ekiplerine satıcıya özgü ölçümler ve mimariler bağlamında güçlü ağ görünürlüğü ve farklı markalardan SD-WAN teknolojilerini kapsayan standart ölçümler sağlar.

DX NetOps ağ izleme yazılımı, birleşik hata, topoloji, performans ve akış görünümleriyle uçtan uca ağ görünürlüğü sağlar. DX NetOps ile kullanıcı deneyimini ve performansını en üst düzeye çıkarabilir,  SD-WAN dahil çok çeşitli teknolojilerin neden olduğu sorunları kısa sürede fark etmeyi kolaylaştırabilirsiniz.

Kurumsal işletmeler için uzman bir BT sağlayıcısı olan BT Bilgi, ITSM işindeki on yedi yıllık deneyimi ve derinlemesine CA bilgisiyle bugün DX NetOps ile ağ altyapılarının yalın yönetimini ve görünürlüğünü sağlamaya devam ediyor.

Hakkında tüm detayları bildiğiniz ve sağlıklı büyümeye açık, görünür bir ağ altyapısı ile yeni yıla girme fırsatını kaçırmayın. Broadcom DX NetOps teknolojisi ve BT Bilgi’nin teknoloji uygulamalarındaki uzmanlığı, ağınız için kolaylık ve gözlemlenebilirlik vaat ediyor.

Recent Posts
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın