BT Bilgi Çözüm Portföyü Ivanti İş Ortaklığı ile Genişliyor

Yakın zamanlarda birçok firmayı satınalmaları ile aynı şemsiyenin altına toplayan Ivanti, Türkiye’de BT Bilgi ile güçleniyor. BT Bilgi Teknolojileri bir ‘Ivanti İş Ortağı’ olarak şirketlerin işletme faaliyetlerini güvenli hale getirmelerine, modernleştirme ve hızlandırmalarına Ivanti çözümleri ile yardım etmeye devam edecek.

 

Gartner’ın küresel BT harcamaları tahmini güncellemesine göre, kuruluşlar 2016 yılında 332 milyar dolarlık yazılım harcayacak. Raporda özellikle “Pek çok kuruluş, üç yazılım lisans optimizasyonu en iyi uygulamasını uygulayarak yazılım harcamalarını yüzde 30 oranında kısaltabilir.” Yorumu dikkat çekmekte. Ayrıca belirtilen önemli noktalardan biri de şu: “Bir SAM (Yazılım Varlıkları Yönetimi) aracı, manuel işlemleri otomatikleştirebilir, hızlandırabilir ve iyileştirebilir. Yatırımın manuel alternatiflere göre geri dönüşü (ROI) sağlanabilir. *

Alanında yeni bir dünya lideri doğdu: Ivanti

Geçtiğimiz 3 sene boyunca ağ otomasyonu firması Landesk de bünyesine pek çok marka topladı. Shavlik, AppSense ve son olarak Heat Software’in de Landesk ailesine katılmasıyla tüm bu ürünler artık tek bir marka altında toplanmıştı. Clearlake Capital Group, geçtiğimiz günlerde Landesk’in devralımının tamamlandığını açıkladı. Böylece Landesk, Heat Software, Shavlik ve AppSense; işlem kapanışıyla birlikte yeni bir şirket adı altında birleştirildi: Ivanti

Ivanti bu satınalmaların devamı ile dünya çapında BT otomasyonu alanında liderliğe oynuyor. Firma Nisan 2017’de Concorde Solutions satınalmasıyla beraber, hibrid BT ortamlarında veri merkezindeki yazılım lisans karmaşıklığını yönetmeye yönelik önde gelen SaaS yazılım varlık yönetimi (SAM) çözümleri sağlayıcısını da kendi çözümleriyle entegre etti.

Ivanti’den sürpriz bir satınalma daha

Ivanti, Temmuz 2017’de yeni bir sürpriz ile RES Software satınalmasını tamamladı. RES Software güvenli, otomatik çalışma alanı ve kimlik provizyonuyla BT hizmetlerinin tüketimini artırmaya odaklanan bir dijital çalışma alanı yazılım şirketi.

RES Software’in amiral gemisi birleştirilmiş platformu aracılığıyla fiziksel, sanal ve bulut ortamlarında kullanıcı çevre yönetimi ve kimlik yönetişimine yönelik çözümler sunuyor. Ivanti’nin süreç otomasyonu ile birleştirilecek olan RES Software çözümleri, kullanıcı hesaplarını toplu provizyon ve tersine provizyon yetenekleri ile BT organizasyonlarının işe alım ve işten ayrılma işlemlerini daha etkin bir şekilde otomatik hale getirebilecek.

Ivanti ve BT Bilgi beraber daha güçlü

Ivanti çözümlerinin BT Bilgi Teknolojileri’nin sunduğu çözümlere katılımıyla, çözüm porföyü BT Güvenlik Yönetimi, Birleştirilmiş BT Operasyonları, BT Hizmet Yönetimi (ITSM), BT Varlık Yönetimi (ITAM), BT Yazılım Varlıkları Yönetimi (SAM) ve BT Operasyonel Analitik ile genişlemiş bulunuyor.

Sonuç olarak Landesk, HEAT, Appsense, Shavlink, Concorde veya RES çözümleri kullanıyorsanız; bundan böyle bir Ivanti çözümü kullanıyorsunuz anlamına geliyor. BT Bilgi ekibi bir ‘Ivanti İş Ortağı’ olarak tüm kullanıcılara destek ve hizmet için hazır olduğunu belirtmekten mutluluk duyuyor.

# # #

*Gartner Basın Bülteni, “Gartner Says Organizations Can Cut Software Costs by 30 Percent Using Three Best Practices”, Avustralya, Temmuz 19, 2016

 

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın