Buluttan Nem Kapmayan Akıllı Altyapı Yönetimi

Ağ ve sistem yöneticileri, güvenilir, hesaplı ve ölçeklenebilir ağ yönetimi için seçenek arayışlarını sürdürüyor. BT 7/24 Akıllı Altyapı Yönetimi, ağ üzerindeki donanım ve yazılım bileşenleri arasındaki ilişkileri sezgisel olarak keşfeden teknolojisi ile kurumlara şeffaf bir altyapı yönetimi sunuyor. BT 7/24 profesyonellerin ağ trafiğini ve trafikteki değişiklikleri izlemesini kolaylaştırırken, hizmet kalitesini de yükselterek teknolojinin sahip olma maliyetini azaltıyor

Günümüzün bulut platformları IP protokolüyle konuşan tüm cihazları kapsamaya yönelik bir vizyonla kendilerini yenilerken, kurumlar, giderek karmaşıklaşan ağ altyapılarının yönetiminde daha akıllı olma ihtiyacı duyuyor.

Bulut platformlarının sağladığı bazı avantajlar, veri merkezlerinde de ciddi bir değişime öncülük ediyor. Artan iş yüküne karşılık akıllı enerji kullanımı, işletim ortamlarındaki iyileşme ve internetin sağladığı olanakları dağıtık yapıda iş avantajına dönüştüren veri merkezleri, klasik yapıdaki bilgi işlem merkezlerine göre daha hızlı büyüyor. Bilişim endüstrisinin araştırma kuruluşlarından IDC de yaptığı araştırmalar, kapalı ortamda hizmet veren klasik veri merkezlerindeki büyümenin önümüzdeki üç yıl süresince sabit durumda kalacağına dikkat çekerken, ölçeklenebilen ve bulutla entegre veri merkezlerindeki büyümelerin çok daha hızlı gerçekleşeceğini gösteriyor.

Akıllı altyapı yönetimine odaklanan teknolojiler, profesyonellere büyüyen karmaşık ağ sistemlerini uzaktan kontrol etme olanağı verirken, bilişim endüstrisinin birçok büyük oyuncusu kendi altyapılarına uzaktan güvenli erişimi mümkün kılan yatırımlara öncelik tanıyor. Yine de bilişim endüstrisindeki teknoloji ve standartlardaki çeşitlilik, akıllı altyapı yönetiminde profesyonelleri en fazla uğraştıran konular arasında.

Günümüzün yöneticisi, kurumsal ağyapılarının yönetiminde zaman kaybetmek istemiyor. Erişimde ortaya çıkabilecek riskler karşısında kendilerine ciddi anlamda güvenlik sunan, zaman kazandıran ve destek ekibinin işini kolaylaştıran hızlı ve etkin çözümlere rağbet ediyor.

Altyapı yönetiminden beklenti nedir?

Altyapı yönetiminden sorumlu profesyoneller, BT servislerinin sağlıklı çalışması; ağ ve uygulama performansının düzenli izlenmesi gibi konularda kendisine sorun çıkartmayacak teknolojileri ve hizmetleri tercih ederler. Bu tip ürün ve hizmetlerin karakteristik özelliklerine baktığımızda yapılarında temel olarak şu özellikleri barındırdıklarını görüyoruz.

  • Bu tür çözümler, tüm ağ altyapısını sezgisel olarak araştırır ve bir harita üzerinde kullanılan kaynakları birbiriyle ilişkilendirir. Böylece ağ trafiğinin, hata kök nedenlerinin ve performans analizlerinin otomatikleştirilmesini sağlar.
  • Yöneticiye hesaplı ve ölçeklenebilir bir çözüm sunmalarına karşın çoğukez binlerce kriteri analiz ederek takibini gerçekleştirebilir.
  • Bu çözümler ağ trafiğini ve trafikteki değişiklikleri çeşitli kademeden yöneticilerin izleyebilmesi için kullanışlı arayüzlere sahiptir.
  • Özellikle ağ yöneticileri uygulama ve kullanıcı bazında ağ genişliğini istedikleri gibi düzenleyebilir ve önceliklendirebilir.
  • Akıllı bir altyapı yönetim çözümü ağ üzerindeki trafik akışını, uygulamaların tepkilerini ve diğer kriterleri birbiriyle karşılaştırma becerisine sahiptir. Böylece, organizasyon genelinde en geniş ölçekte tüm bilgisayar ağlarının ve sunucuların durumunu, kapasitesini ve performansını izlemeyi sağlar.
  • Bu beceri, elde ettikleri ölçümleri ve problem çözümlerini tasnif etmelerini, dolayısıyla bu bilgi üzerinden yöneticilerin veri merkezlerini proaktif bir performans yönetimi yaklaşımıyla yönetmelerini kolaylaştırır.

Kuşkusuz ağ yönetimi, sadece altyapının ve performansın optimize edilmesiyle sınırlı bir konu değil. Merkezi ya da dağıtık yapıda ofislere sahip birçok şirket günümüzde kesintisiz çalışan ve güvenilir bir ağ altyapısına ihtiyaç duyuyor. Kuşkusuz altyapı büyüdükçe üzerindeki trafiğin takip edilmesi ve analizi de çeşitli araçlar gerektiriyor. Ayrıca yeni katılımlarla büyüyen ağ, hem yeni kurulumlar, hem de kullanıcı hizmetleri açısından yeni sorunları da beraberinde getiriyor. Buna karşılık yöneticiler, ayrıntılarla değil, sonuçlarla ilgilenmek zorunda. Özellikle kritik iş uygulamalarının yoğunlukta olduğu veya çalışanların 7/24 hizmet bekledikleri ağ ortamlarında iş sürekliliği, performans ve destek kalitesi de önemli hale geliyor.

BT 7/24 sizin için bugün ne yaptı?

Sistem ve ağ yönetiminde dünya trendlerini yakından izleyen BT Bilgi Akıllı Altyapılar, profesyonellerin arayışlarına BT 7/24 bulut platformunda sunduğu ağ performans yönetimi servisleriyle katkıda bulunuyor. BT 7/24 üç temel noktada profesyonellere aradığı hizmet kalitesini sunuyor:

Öncelikle ağ üzerindeki cihazlar ve sunucular arasındaki ilişkileri sezgisel olarak keşfeden teknolojisi ile bu ilişkilerin takibini ve ihtiyaca göre yeniden yapılandırılmasını sağlıyor.

Ağ trafiğini ve trafikteki değişiklikleri ağ yöneticileri için izlenir hale getiriyor. Böylece ağ yöneticileri uygulama bazında ağ genişliğini istedikleri gibi düzenleyip önceliklendirebiliyor.

Ağ üzerindeki akış bilgilerini, uygulamaların tepkilerini ve diğer kriterleri birbiriyle karşılaştırıp, organizasyon genelinde en geniş ölçekte tüm bilgisayar ağlarının ve sunucuların durumunu, kapasitesini ve performansını izlemeyi sağlıyor. Tüm elde ettiği ölçümleri ve problem çözümlerini tasnif ederek proaktif bir performans yönetimi sunuyor.

Güçlü kullanıcı deneyimi

Kullanıcılar BT 7/24 Hizmet Yönetimi sayesinde kendilerine sunulan self-servis olanaklarıyla önemli bir iş kesintisi yaşamaz. Tüm iş ve BT hizmetlerine her türlü cihazdan ve kullanışlı arayüzler üzerinden kolayca erişebilir ve temel destek ihtiyaçlarını zaman kaybetmeden kendileri karşılayabilir.

BT 7/24’ün self-servis avantajı kullanıcı deneyiminin kurum içinde gelişmesi genel müşteri memnuniyetini artırır. Kullanıcılar self servis becerileri ile kendi sorunlarını çözmeye alıştıkça daha atak ve daha üretken olurlar, bu da iş verimliliğine doğrudan yansır.

Destek ekipleri, yinelenen işler ve alt düzeyde servis talepleri için artık zaman harcamazlar, katma değeri daha yüksek ve stratejik işlere odaklanabilirler, . Böylece, zaman içinde kullanıcı ve iş ihtiyaçları artmasına rağmen daha esnek ve kapsamlı çözümlerin geliştirilmesi mümkün hale gelir.

Hizmet yönetiminde şeffaflık arayışı

BT Hizmet Yaşamdöngüsü (ITIL) yetkinliklerine sahip olan BT 7/24 Hizmet Yönetimi artan iş gereksinimlerine yanıt veren güçlü bir hizmet yönetim altyapısının avantajlarını sunar. Ayrıca yöneticilerin daha iyi değerlendirme yapmasını kolaylaştırmak amacıyla kurum genelinde ortaya çıkan resmin tüm ayrıntılarını ortaya koyar, iş sürekliliğine tehdit oluşturan hizmet kesintilerini önemli oranda azaltır.

Hizmet yöneticileri, tanımladıkları hizmet düzeylerinde kendilerine düzenli olarak akan bilgi sayesinde ortaya çıkması olası tüm sorunları ve kullanıcı üzerindeki etkilerini öngörebilir, böylece olumsuz çıktılar işe yansımadan önce gerekli önlemleri alabilir.

BT 7/24 kurum genelinde mevcut hizmet sıkıntılarını doğru saptadığı gibi zaman içinde ortaya çıkan hizmet trendlerini de belirler. Buna uygun hizmet içeriğini takım üyelerine sunarak başarılı bir hizmet masası yönetiminin önünü açar. Etkin SLA yönetimi (teknoloji hizmet sağlayıcılarının ürün ve hizmetleriyle ilgili sözleşmeler) ile de kapsam içindeki hizmetlerin aksamamasını sağlar.

Bu aynı zamanda kuruma hizmet sunan bilişim firmalarının hizmet performansını değerlendirme olanağı sunar.  Böylece BT profesyonelleri, teklif edilen teknolojiler, markalar ve hizmetler hakkında daha sağlıklı değerlendirmeler yapabilir. Sistem ve ağ yöneticileri, BT 7/24 ile lisans maliyetlerini ve fazla ödemeleri kontrol edebilir, denetleme gibi durumlarda bilginin merkezi olması nedeniyle daha az efor harcayabilirler. Yazılım ve uygulamalardaki uyumsuzluk ve güncelleme durumlarını daha sağlıklı takip etmek de BT 7/24 ile daha kolaydır.

Dip toplamda BT 7/24 kurum genelinde müşteri memnuniyeti ve hizmet algısını yükseltir; veri merkezleri tepki veren yerler olmaktan çıkıp proaktif hizmet sunan iş birimlerine dönüşür. Bu da kurum genelinde bilgi teknolojilerine bakışı değiştirmek için önemli bir adım olarak görülebilir.

Maliyet el yakan konu

BT Bilgi Akıllı Altyapılar olarak müşterilerimize günümüz iş hayatı ihtiyaçlarını karşılamak üzere esnek, kesintisiz, uygun maliyetli ve yüksek performanslı  çözümler üretiyoruz. Kablolu ve kablosuz networkler, networklerin üst düzey güvenlik yapılandırmaları, yönlendirme (routing) ve  anahtarlama (switching) cihazları, WAN ve LAN optimizasyonları, ağ yönetim araçları, Tümleşik İletişim, IP telefon ve  video konferans gibi geniş bir alanda zengin deneyimlerimiz ile müşterilerimize uçtan uca çözümler sunuyoruz.

Bu noktada edindiğimiz deneyimler, toplam maliyetin profesyoneller açısından ne kadar önemli olduğunu bize gösteriyor. Deneyimlerimizi BT 7/24 bulut üzerinden altyapı yönetim hizmetlerimize çözüm olarak yansıtmanın gururunu yaşıyoruz.

BT 7/24 ile kurumlarımız, uygulamaların platformlar arasında taşınması ve yükseltilmesiyle ilgili maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir, özellikle platformların taşınması sırasında ortaya çıkan fazladan kod yazma gibi zaman ve emek gerektiren işlerle uğraşmak zorunda kalmaz.

BT 7/24, kurumlarda Hizmet Masası’nın sürekliliğini koruyarak bu noktada maliyetleri önemli oranda aşağıya çeker.

Özel kodlama gerektirmemesi, self-servis eğitim olanakları ve yalın arayüzleri sayesinde BT 7/24, daha az çaba ve maliyetle ekiplerin daha hızlı eğitim görmesini sağlar. Bu aynı zamanda veri merkezlerini destek ekiplerinin eğitimi için devasa bütçeler ayırmasının da önüne geçer.

Özetle, büyüyen şirketlerimize eşsiz bulut avantajlarını, bulut platformu üzerinden sunan BT7/24 servis paketleri ile iç ve dış müşterilerinize verdiğiniz teknoloji hizmetlerinin kalitesini artırabilir; mevcut sistem ve ağ altyapınızın her an bakımlı, güncel ve yüksek performanslı olmasını güvence altına alabilirsiniz.

Ayrıca BT7/24 bulut platformu size anında erişebileceğiniz teknoloji hizmetlerini, istediğiniz ölçüde kullanma ve ihtiyacınız bittiğinde hesabınızı dondurma imkânı da sunuyor.

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın