Yalın İzleme İle Birleştirilmiş Altyapı Yönetimi

Sistem ve ağ performansını izlemek için bir kaç iyi neden var, işte dört neden.

İşletmelerin yeni uygulamaları ve teknolojileri benimsemesi ile hybrid ve complex BT altyapılarında yönetme ve izleme araçları artıyor. BT operasyon ekiplerinin hayatları da gittikçe daha karmaşık hale geliyor.

Bu da yeterince yük getiriyormuş gibi, işletmelerin BT performans beklentileri de yükseliyor. Aslında, yeni gelir imkanları yaratmakta ve farklılaştırılmış müşteri deneyimi sunmakta BT’nin stratejik varlık olarak yer alması bekleniyor. BT’nin bu ihtiyaçları da yerine getirmesi hedefleniyor.

BT’nin karşı karşıya kaldığı önemli engellerden biri de hybrid BT ortamlarının komplex ve bir birinden farklı ve kopuk izleme araçlarının varlığıdır.  BT’nin bu karmaşayı düzenlemesi ve engelleri aşmasında sistem ve ağ performansını izleyebileceği tek bir platforma ihtiyacı vardır.

Birleştirilmiş izleme için dört neden daha:

1. Sorunların nedenlerini ve çözümlerini daha hızlı bulun:  Sıradan bir uygulama, sunucu, ağ ve veritabanı dışında altyapıdaki bir çok kaynağa bağlıdır.  Hangi nedenlerden sorunun kaynaklandığını hızlıca tespit edilmesi beklenir.  Altyapıdan toplanan değerleri saklayan ve raporlayan tek bir platform kullanarak sorunu tespit etmekte ve çözmekte verimlilik sağlanır.

2. Çalışan verimliliğini arttırın:  Ekipler ihtiyaçları olan bilgiye, izleme araçları arasında ekrandan ekrana dolaşmadan, sahip olabilirler.  Değer yaratacak işlerine yoğunlaşmak için zamandan kazanırlar.

3. Yeni teknolojilerin uygulama indirir gibi entegrasyonu:  Daha önce kullanılmayan yeni bir uygulama veya bulut sunucu altyapıya entegre ettiğinizi düşünün.  Yeni bir izleme aracı daha alınır veya var olan izleme aracına entegrasyon için günlerce efor sarf edilir.  Oysa, standart platform ve mimariye sahip tek bir izleme platform aracı ile “tak-çalıştır” mantığı ile mobil cihazlarınıza uygulama indirir gibi tamamlamak mümkün.  Güncellemeler veya entegrasyonlar gerektirmeden.
4. Ekiplerin dikkatini müşteriye odaklayın:  Çeşitli sistemleri ve ağları birleştirmenin en büyük avantajlarından bir de, ekiplerin arasında oluşan kopukluğu kaldırmak olur.  Sadece ve sadece kendi alanlarına yoğunlaşmak zorunluluğu kalkınca iç ve dış ve son kullanıcı deneyimine uçtan-uca odaklanabilirler.

Karmaşık altyapı yönetiminde birleştirilmiş bir yaklaşımı benimseyerek yeni etkiler yaratabilirsiniz.  Birleştirilmiş Altyapı Yönetimi, HADOOP gibi yeni teknolojileri izleme imkanı sağlamakla kalmayıp ağ izleme özellikleri de gelişerek kapsamlı altyapı yönetimi imkanları sağlayabilirsiniz.

Zuhal İşcan

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın