Yenilenmiş ITOPS Çözümü Moogsoft AIOPS

12 Nisan’da yenilen özellikleri  Moogsoft AIOps çözümü sunuluyor.

Gerçek zamanlı hizmet panelleri, işbirliğini attıran ekip-tabanlı iş akışları, algortikmik kümelem motoru ve mobil sürümü ile BT operasyon ekiplerinin kullanımı için 12 Nisan’da piyasada olacak.

28 Mart 2017 San Francisco’s Exploratorium’da Moogsoft AIOps (Yapay Zeka Algortimalı BT Operasyonları) Symposium içinde lansmanı gerçekleştirilen yeni Moogsoft AIOps çözümü modern kurumlarda ki BT Operasyon ekiplerinin sürekli inavasyon ihtiyaçlarını adresliyebilmek adına yeni özellikleri ile görücüye çıktı.

Moogsoft AIOps’da yeni neler var ?

Bu yeni sürüm içinde BT ekiplerinin hizmetleri etkileyen alarmlara veya kesintilere daha hızlı aksiyon alabilmeleri için “Gerçek Zamanlı Hizmet Gösterge Panelleri, Agile İş Akışları, Ekip Odaları, Kanban Tahtaları, Global Arama” gibi gelen platform özellikleri bulunmakta.  Denetimli ve denetimsiz makine öğrenim algoritmalarını kullanarak, alarm ve olay verilerini gerçek zamanlı ilişkilendiren yeni Algorithmic Clustering Engine (ACE) de bu sürüm içinde yer almakta.

Hepsi  buda değil, yeni Moogsoft AIOps mobil cihazlarda da erişilebilinir ara birimleri ile operasyon ekiplerinin lokasyon bağımsız hizmet kesintilerinin ana sebeplerini hızlıca görebilmelerine olanak veriyor.

Detayları inceler isek;

Algorithmic Clustering Engine (ACE) 

Moogsoft AIOps ACE, gerçek zamanlı olarak dinamik şekilde ilgili Alarmları ilişkilendirerek tekil Durumlara dönüştürür. ACE, denetlenen ve denetlenmeyen algoritmaların gücünü birleştiren yeni bir makine öğrenme kategorisi olup, ACE sayesinde hizmet kesintilerinin görünürlüğü gerçek zamanlı olarak sunulmaktadır. İlişkiler, zaman, dil bilimi, topoloji, operasyon şablonları ve operatörlerin geri bildirim kombinasyonları kullanılarak oluşturulmaktadır. Bu benzersiz BT olay ilişkilendirme yaklaşımı, ekiplerin hizmet kesintilerini müşterilerin algılamasından önce görmesine ve aksiyon alabilmesine olanak sağlar. ACE anında öğrenen yapısı ve geçmiş veri üzerinde öğrenme ihtiyaç duymamaktadır.

Gerçek Zamanlı Hizmet Gösterge Paneli

Yeni Moogsoft AIOps’ta fark edilen ilk şey modern, basit, hafif ve sezgisel güncellenmiş kullanıcı deneyimi. Gerçek Zamanlı Hizmet Gösterge Tablosu, Moogsoft AIOps’un ana ekranı olup  servis / uygulamaların sağlığını top-down özet görünümünü sunmakta; böylece üretim ortamlarınızın hangi alanları zorlanmakta görülebilir ve kesintinin onaylanmasına kadar geçen süre MTTA (Mean Time to Acknowledge) ve hizmetin geri gelme süresi MTTR (Mean Time to Restore) gibi peformans göstergelerini kolayca takip edebilmesini sağlamaktadır.

İşbirlikçi Ekip-Tabanlı İş Akışları

Hem hizmetler hemde ekipler açısından alarmlar yerine ilişkilendirmiş tekil Durumları yönetmek daha kolaydır. Modern işletmer ve servis sağlayıcıları Moogsoft ile daha çevik, hafif bir akışı yapısı ile ekip iş birlikteleğini düzene sokabilimekteler. Moogosft AIOps’un iş birliğini temel alan ekip-tabanlı iş akışıları ekip iletişimini ve geçmiş benzer Durumları sunarak hizmet iyileştirmelerini hızlandırmakta.

Moogsoft AIOps Durum odası daha yönlendirici, çözüm için reçete ve aksiyon alınabilir bilgiler sunmak adına güncellendi.

Yeni Durum Odası BT ortamanızda bulunan araçlarınızı içine entegre edebilmekte;  AppDynamics, Splunk, New, Relic ve daha fazla…

 

 

Yeni Takım Odaları ise, BT ekipleri için kendilerine atanmış Durumları kolayca yönetmek için Kanban tarzı görev tahtaları sağlamakta.

Mobil sürümü,

Dijitalleşen işletmeler, tekil bir operasyon merkezinde toplanmanın aksine hizmetleri yönetmek adına farklı lokasyonlarda farklı ekip arkadaşları ile çalışmaktalar. Moogsoft AIOps mobil arabirim ile  herhangi bir ekip üyesi, herhangi bir konumda, herhangi bir zamanda, dünyanın her yerinden, herhangi bir cihazdan erişebilmekte ve hizmet kesintilerini minimize etmek adına çalışabilmekte.

İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın