DX NetOPS: Sınırsız müşteri memnuniyeti için zahmetsiz ağ yönetimi

 Kategori: Basın

Yapay zeka (AI) ve makine öğrenimi (ML) teknolojilerine  dayanan Broadcom/CA,  geleneksel veya modern SDN ve bulut ağ gözlemlerini kolaylaştıran NetOps ağ uzmanlarına ve ekiplerine son derece ayrıntılı bilgiler sağlar.

Günümüzde BT kuruluşları, mevcut iş süreçlerini makine öğrenimi (ML) teknolojisiyle modernize etmek için yeni nesil çözümlere ihtiyaç duyuyor. Yapay zeka ve makine öğrenimi, kuruluşlara mevcut süreçlerdeki şablonları keşfetmeleri ve gereksiz görevleri ortadan kaldırmaları için önemli avantajlar sunar. Ancak bugün, bu gelişme düzeyinden biraz uzaktayız. AI ve makine öğreniminin BT varlık yönetimi verilerinizde başarılı olma olasılığı daha düşüktür. İyi derlenmemişlerdir veya potansiyel olarak kritik operasyonel olayların eksiksiz bir görünümünü sunan bir uygulamaları yoktur.

Yapay zeka destekli BT operasyonları teknolojisi AIOps , öncelikle hibrit ortamlarda BT envanterini doğru şekilde kaydetmeli ve Konfigürasyon Yönetimi Veritabanını (CMDB) otomatik olarak güncellemelidir. Bir sonraki adım, tüm BT etki alanlarındaki milyonlarca veri noktası arasındaki bağlamları araştırmaktır. AIOps , makine öğrenimi becerilerine sahip sistemdeki şablon yapılarını keşfederek mevcut ve olası sorunları tespit eder.

AIOps neden önemlidir?

BT endüstrisi araştırma kuruluşu Gartner, AIOps teknolojisini ‘BT operasyon sorunlarını çözmek için makine öğrenimi uygulaması ve veri biliminin birleşimi’ olarak tanımlıyor . AIOps platformları zamanla izleme, olay bağlamı ve analizi, BT hizmet yönetimi ve otomasyon gibi temel BT operasyon işlevlerinin yerini alabilir ve büyük veri ve makine öğrenimi yetenekleri sayesinde manuel görevleri ortadan kaldırabilir.

Enterprise Management Associates (EMA), AIOps teknolojisini araştırdı . EMA’nın araştırması, tipik bir ağ yönetimi ekibinin, haftanın yüzde 75’ini sorunları çözmek için harcadıkları için uğraşması gereken stratejik projeler için zamanlarının yalnızca yüzde 25’ini kullanabileceğini gösteriyor.

Araştırmaya göre, ortalama ağ ekibi, son kullanıcılar şikayet etmeden önce ağ sorunlarının yalnızca% 61’ini tespit edebiliyor. Geriye kalan yüzde 39, kullanıcılar davadan etkilendikten sonra düzeltilebilir. Ağ sorunlarındaki tepkisel çabalar, üretkenlik, gelir veya marka itibar kaybına neden olur.

Buzdağının altını görmek için yapay zeka

Ağ yöneticileri, ağdaki varlıkların görünürlüğünü sağlayan gelişmiş araçlara ihtiyaç duyar. Yeni teknoloji ve uygulamalarla muazzam baskı altında karmaşık hale gelen bir BT ortamında, yapay zeka destekli araçlar, yöneticilerin günümüzün karmaşık ağ oluşturma zorluklarının üstesinden gelmesini sağlayabilir.

Broadcom şirketlerinden CA tarafından geliştirilen DX NetOps , gelişmiş yapay zeka ve birleşik ağ görünürlük yetenekleri sayesinde ağ operasyonlarını basitleştiriyor. DX NetOps , büyük ölçekli ağ işlemlerini izlemenin yanı sıra , geleneksel ve modern mimariler üzerindeki tüm analizleri her ayrıntıda başarıyla yönetebilir .

AIOps uyumlu DX NetOps , BT ekiplerinin proaktif olmalarını desteklerken, uygulamaların, altyapının ve ağların kendi kendini iyileştirme yeteneklerini güçlendirerek kullanıcı deneyimini geliştirir.

Ağ yönetimi baskı altında

Ağ yönetimi ve destek ekipleri bugün basit bir gerçekle karşı karşıyadır. Uygulamalar bulut platformlarına gittikçe daha fazla taşınırken, tüketici talebi keskin bir grafikle hızla artıyor. Modern mimarilerin karmaşık ölçümleri ve kullanıcı talebindeki hızlı artış, ağ tıkanıklığını daha da artırır.

Ağdaki trafiğe duyarlı iş uygulamalarının yarattığı stres, ekipler üzerinde de bir etkiye sahiptir. Ağ ekipleri alarmları uygun yönetim araçlarıyla ilişkilendirmeye çalışırken, aynı zamanda nispeten önemsiz uyarıların neden olduğu gürültü kirliliğini azaltmak için de mücadele ediyorlar.

KPI’lar bugünün ağ yöneticileri için biraz farklılık gösteriyor. Dijital dönüşüm projelerinde artık ağ performansından çok uygulama deneyimi tartışılıyor. Bu konuda başarıya ulaşmak isteyen NetOps ekipleri; farklı alanlardaki müşteri deneyimlerini değerlendirebilen ve operasyonel karmaşıklığı azaltabilen bütünsel, bağlamsal ve otonom zekaya sahip teknolojilere ihtiyaç duyar.

Broadcom DX NetOps , gerçek zamanlı ağ izleme ve makine öğrenimi (ML) tabanlı analitik ile modern ağ karmaşıklığını herkes için daha anlaşılır hale getirir. Ağ ekipleri, geleneksel, yazılım tanımlı veya bulut mimarisine sahip herhangi bir ağ üzerinde her türlü analitiği gerçekleştirmek için DX NetOps’un geniş ölçekli ağ operasyon izleme yeteneklerinden yararlanabilir.

Ağın geçmişini bilen teknoloji

Yirmi yılı aşkın tecrübenin ürünü olan DX NetOps , müşteri memnuniyetini artırmak için ağ problemleriyle ilgili kök nedenleri, topolojileri, cihaz ölçümlerini, veri akışlarını, paketleri, hataları, kontrolör analizlerini vb. Teşhis eden güvenilir bir çözümdür. Ağ trafiğini etkileyen tüm ayrıntıları teşhis edebilir. WAN, içerik dağıtım ağları ve veri merkezi bulutu dahil bulut gibi platformlarda çalışan çözüm performansı ve analiz yetenekleriyle ağ profesyonellerinin görevlerini kolaylaştırır .

Tek bir panelden erişilen ağ işlemleri arabirimi, farklı satıcıların metrik ailelerine ve uzman ağ kullanım göstergelerine erişim sağlar. Ürünün gelişmiş analitik yetenekleri, ağ ekiplerinin ağdaki iş saatlerine odaklanarak veya farklı kullanıcı gruplarını dikkate alarak bağlamsal araştırma yapmasına olanak tanır.

Üçüncü parti teknolojileri başarıyla kullanabilen DX NetOps , veri silolarından hızlı bir şekilde veri almak için üçüncü parti veya özel bir yazılım ile entegre edilebilir. Ürünün çoklu müşteri özelliği, ağ verilerini müşterilere, rollere ve erişim haklarına göre ayırmaya izin verir. DX NetOps yapay zeka teknolojisi ile, ağdaki mevcut veya olası alarmların, ölçümlerin, günlüklerin ve topolojilerin algoritmik analizini, içgörülerini ve bağlamını ortaya çıkarır.

DX NetOps’u farklılaştıran özellikler

Ağ uzmanları, Broadcom DX NetOps’u diğer çözümlerden ayıran yetenek ve becerileri çok çekici buluyor . Örneğin, Broadcom silikon ve Broadview telemetri tarafından desteklenen uç ağ, IoT , 5G ve özel bulut veri merkezleri için silikon çözümü için sektörde bir ilk olan yazılımdır. ve ağ tıkanıklığı; AI odaklı ağ önceliklendirme ve otomasyon yetenekleriyle birlikte.

DX NetOps , en geniş anlamda mükemmel ağ analizini gerçekleştirmek için AI ve ML teknolojilerini kullanır. AIOps yeteneği, bu teknolojiye ağdaki anormalliklere öncelik verme avantajı sunar. Çeşitli alarmların neden olduğu gürültüyü engelleyerek, uygulamalarda oluşan kök nedenlere daha hızlı odaklanmanızı sağlar. BT varlıklarını hızla keşfederek ortaya çıkan sorunun bağlamına ve önceliğine bakarak yanıt vermenizi kolaylaştırır.

Her şeyi tek bir panelden izleyebilirsiniz. Geleneksel veya modern yazılım tabanlı ağlar, LAN, WAN, veri merkezleri , kurumsal ağlar, servis sağlayıcı ağları ve bulut mimarileri, ayrıntıları uzman düzeyinde görüntüleyen gelişmiş gösterge panoları ile artık parmaklarınızın ucunda. Broadcom DX NetOps size gerçek zamanlı alarmlar, performans geçmişi ve trafik akış görüntüleri ile uçtan uca tüm bir ağın operasyonel görünümünü sağlar.

Ağdaki uçtan uca kullanıcı deneyimini görüntülemek ve geliştirmek için tasarlanan DX NetOps , ağ performansını izlemekten ve sorunları teşhis etmekten fazlasını yapar. Farklı ağ alanlarında çalışan ve uygulamalar arasında güçlü entegrasyona ihtiyaç duyan kullanıcılara uçtan uca ağ altyapısı görünürlüğü elde etmek isteyen yöneticiler için zengin içgörüler sağlar.

Broadcom DX NetOps hakkında keşfetmenin birçok avantajı vardır . Kendi çevrenizde nasıl yararlanabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin 

Recent Posts
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın