Sıfır Güven’in yeni adresi Ivanti

 Kategori: Basın

Birleşik uç nokta yönetimi alanında önemli markalardan biri olan Ivanti kısa bir süre önce iki önemli satın alma gerçekleştirdi. BT Bilgi’nin BT hizmet yönetimi portföyünde yer alan Ivanti, MobileIron ve Pulse Secure’ü bünyesine kattı. Bundan sonra Sıfır Güven ve birleşik mobil uç nokta yönetimi alanlarında Ivanti’nin pazar liderliğine yerleşmesi BT Bilgi müşterilerine de önemli kazanımlar olarak yansıyacak.

BT Bilgi’nin stratejik hizmet segmentlerinden biri olan birleşik uç nokta yönetimi pazarında önemli gelişmeler yaşanıyor. Güvenlik ve BT hizmetleri alanında faaliyet gösteren Ivanti, bir süre önce MobileIron ve PulseSecure markalarını satın aldı.

MobileIron, mobil ağırlıklı birleşik son nokta cihaz yönetimi gerçekleştirirken, PulseSecure de mobil güvenliği ve güvenli erişim konularında uzmanlığıyla tanınıyor. Bu satın alma girişimi, Ivanti’ye birleşik son nokta yönetimi alanındaki lider konumunu güçlendirme olanağı verdi.

Ivanti, MobileIron ve Pulse Secure sinerjisi, Ivanti’ye, günümüzün uzak çalışma ortamında kritik öneme sahip birleşik uç nokta yönetimi, Sıfır Güven (Zero Trust) ve kurumsal hizmet yönetimi alanındaki liderliğini pekiştirme fırsatı veriyor.

Sıfır Güven modelinde sistemden gelen her isteğe, sanki o istek açık bir ağdan kaynaklanıyormuş gibi doğrulanmasını gerektiren bir yaklaşımla yanıt veriliyor. Verinin kaynağına “asla güvenmemeyi, her zaman doğrulamayı” öneren bu yaklaşımda her erişim isteği için eksiksiz kimlik doğrulaması, yetkilendirme ve şifreleme yapılıyor.

Ivanti’nin hiper otomasyon platformu Ivanti Neurons, bu satın alma ile artık müşterilerine tüm cihaz türlerini, keşfetme, yönetme, hizmet güvenliği ve otomatikleştirilmesini sağlama gibi önemli avantajlar sunacak.

Ivanti, üç yıl önce BT hizmet yönetimi, kurumsal son nokta cihaz güvenliği ve yazılım yama yönetimi konularında zengin deneyimlere sahip LANDesk ve Heat Software birleşmesiyle ortaya çıkmıştı. Ivanti’nin son satın alması, şirketin güvenlik alanında ürün ve müşteri portföyünü genişletirken, uçtan uca sistem ve hizmet yönetimi yaklaşımının da hızla hayata geçmesini sağladı.

Ivanti’ye katılan MobileIron, Sıfır Güven yaklaşımını uyguladığı Everywhere Enterprise çözümü ile mobil cihaz noktalarının güvenliğine odaklanırken; PulseSecure ise Secure Access Suite ürünleri kapsamında hibrid ağ güvenliği konusunda yaratıcı çözümlerin sahibidir.

“Yeni normal uzaktan çalışmadır” mottosu ile çözümlerini geliştiren Ivanti, günümüzün pandemi koşullarında kurum çalışanlarına daha verimli, etkin ve performanslı bir çalışma ortamı sunuyor. Ivanti, Türkiye’nin önde gelen BT hizmet yönetimi markalarından BT Bilgi’nin sunduğu uç nokta yönetim hizmetleri için stratejik konumuyla da öne çıkıyor. BT Bilgi müşterisi olan Türkiye’nin değerli markalarının güvenlik kalkanları şimdi Ivanti ile daha dirençli.

Recent Posts
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın