Şimdi de Anti-Hackerler Hacklendi

 Kategori: Genel, Güvenlik
3 Ağustos 2017  Ivanti “Threat Thursday” Güncellendi: Şimdi de Anti-Hackerler Hacklendi

Bu haftaki haberler, önde gelen bir siber güvenlik şirketi ve “Game of Thrones” daki siber güvenlik saldırılarını içeriyor. Okumaya devam edin ve görüşlerinizi, ipuçlarınızı veya önerilerinizi paylaşmaya çekinmeyin.

Hackerlar, Siber Güvenlilik Analistlerini Hedef Aldı

Hackerlar, ABD’li siber güvenlik kuruluşu Mandiant’de bir analiste ait sosyal medya hesaplarını ve diğer çevrimiçi bilgileri tehlikeye attı. CNN, “Internette yayınlanan gizli bir mesaj, analistin şifrelerinin, fatura adresinin, Amazon hesabının ve LinkedIn profilinin ele geçirildiğini iddia etti.” Mandant’ın yetkilileri saldırıyı doğruladı ve Mandiant ve onun ana şirketi FireEye’nin kurumsal sistemlerin sızmasına ilişkin herhangi bir kanıt bulamadığını belirtti.

Siber güvenlik uzmanları için “Herkesin elinde ne varsa, ülkelerinin peşinden gidelim, onların itibarını yerle bir edelim” dedi Hacker grupları. Diğer hackerları #LeakTheAnalyst operasyonuna katılmaya çağırdı.

Siber güvenlik savunma stratejileri sürekli gelişmelidir, çünkü siber güvenlik tehditleri ve saldırıları devam edecektir. Önde gelen bir siber güvenlik savunma çözümü sağlayıcısındaki bir analiste yapılan bu başarılı saldırının gösterdiği gibi, hiçbir kişi veya şirket bağışık değildir. Korumayı en üst düzeye çıkarmak için kurumunuz etkili yama, uygulama, cihaz ve yönetici hakları yönetimi ile başlayarak derinlemesine savunmayı sürdürmelidir.

 

HBO Hacklendi- “Game of Thrones” Senaryosu Sızdırıldı

Eğlence devlerinden HBO saldırıya uğradığını ve “mülkiyet bilgileri” çalındığını itiraf etti. The Independent‘a göre, ağlardan daha fazla ayrıntı alınamadı, ancak HBO serisinin henüz yayınlanmamış bölümleri, yaklaşan Game of Thrones’dan bir senaryo da olduğu gibi online yolunu buldu.

Ayrı bir Independant’de yayınlanan makaleye göre, bilgisayar korsanlarının gasp yerine sadece daha fazla ilgi çekmek istedikleri görünüyor. Dikkat çekmek için “Hackerlar”, gazetecilere  HBO’dan 1.5 terabayt veri çaldıklarını iddia eden ve “siber saldırı” haberini yayınlayacak olanlarla bir mülakat yapacaklarını bildiren bir e-posta gönderdiler.

“Sony Pictures’a (2014’te ) yapılan rezil saldırılardan sonra, hackerların filmler (Pirates of the Caribbean) ve TV diziler (Orange is The New Black) gibi yüksek değerli içerikleri ilgi çekici buluyorlar. Nihai üretim videoları bir bilgi sınıfıdır ve bu bilgilerin çalınması olağanüstü kayıplara neden olur”dedi  Blancco Teknoloji Grubu’ndaki şef strateji sorumlusu, Richard Stiennon.

Siber güvenlik söz konusu olduğunda, işletmelerin belirli bir iş kolu giderek daha az önem kazanır. Şirketinizin eğlence içeriği, kişisel veya özel müşteri bilgileri veya dahili finansal verilerle uğraşıyor olmasına bakılmaksızın, kurumunuz değer veriyorsa, bilgisayar korsanları için de ilgi çekici oluyor. Bu verilerin etkin bir şekilde korunması hem çok katmanlı siber güvenlik hem de modern hizmet yönetimini gerektirir.

Ivanti ile Kurumunuzu Koruyun ve Savunun

Ivanti Yama Yönetimi, kullanıcı uygulamalarının, aygıtlarının ve yönetici haklarının kontrolü için etkili çözümler sunar. Ivanti çözümleri ayrıca, fidye yazılımları ve diğer kötü amaçlı yazılımlarla savaşmanıza ve BT hizmet yönetimini modernize etmenize yardımcı olabilir. Eylül ayı boyunca seçilen Ivanti siber güvenlik çözümlerinin kombinasyonları, yüzde 30’a varan indirimlerle elde edilebilir. Teklif ayrıntılarını ve yama yönetimi çözümlerimizin ücretsiz denemelerini inceleyin. En son siber güvenlik tehditlerine ve onlara karşı en iyi yöntemler için Patch Tuesday ve Threat Thursday güncellemelerini okumaya devam edin.

Benzer Gönderiler
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın