Kategori: Genel, Güvenlik, Hizmet Yönetimi, ITAM, Kimlik ve Yetki Yönetimi, Operasyonel Analitik, SAM

BT Bilgi’de Güvenlik, Modernleşme ve Çeviklik Zamanı

Bilişim sektöründe çalışıyorsanız ve şirketinizin adı “XYZ Banka” veya “ABC Sigorta” değilse eminim bu sorunun cevabını eş, anne-baba, akraba veya kendi çalıştığınız sektörün dışında olan tanıdıklarınıza birçok kez açıklamak zorunda kalmışsınızdır.

Bilişim Teknolojileri sektöründe yaklaşık 30 yıldır bulunduğumu düşenecek olursak, evet, bu soruyu ben de defalarca cevaplamak zorunda kaldım. Açıklamalarımda ne kadar başarılı olabildiğim tartışılır tabi. Ancak bir işletmenin BT yönetiminden veya işletme faaliyetlerinden sorumlu yönetici iseniz, eminim kastettiğim şeyi çok daha kolay anlayacaksınız.

Ne yapıyoruz?

BT Bilgi Teknolojileri’nde son zamanlardaki yeni iş ortaklıkları ve gelişmeler sayesinde, aynı soruyu şirket içinde ve müşterilerimize cevaplar durumda bulduk. Müşterilerimize ‘Yalın İş’, ‘Yalın Teknoloji’ ve ‘Yalın Dönüşüm’ konularından bahsediyoruz.

Teknolojiyi sadece teknoloji olarak değil, işin bir parçası haline getirerek yalın dönüşüm sağlıyoruz; keşfederek, anlayarak ve harekete geçmeyi sağlayarak BT operasyonları yalınlaştırıyoruz. Çözümlerimiz ve hizmetlerimiz ile müşterilerimize fayda sağlamaya devam etmekle beraber, daha önemlisi bunları nasıl yaptığımızı da aktarıyoruz.

Aslında ne yapıyoruz?

BT Bilgi Teknolojileri, şirketlerin işletme faaliyetlerini güvenli hale getirmelerine, modernleştirmelerine ve hızlandırmalarına yardımcı oluyor.

Bunun işletmeler için önemi ne?

Neden BT güvenliği? Çünkü:

 • Fidye yazılımları bu yıl sadece işletmelere ve bireylere 2 milyar dolardan fazla masrafa sebep oldu.
 • Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) ağlarınıza, kritik verilerinize erişmek ve bunlara baskın yapmak isteyen bilgisayar korsanları için daha fazla potansiyel giriş noktası yaratmakta.
 • Kişisel, özel ve mülkiyet verileri karaborsada büyük paralara satılıyor, hackerlar da bu parayı takip ediyor.

Neden modernize oluyoruz? Çünkü:

 • Geçmişin teknolojileri ile verilerinizi, kullanıcılarınızı ve ağlarınızı koruyamazsınız.
  Modern, kullanıcı odaklı, rekabetçi şekilde çevik hizmetleri yeterince, kapsamlı ve proaktif bir şekilde sunamazsınız.
 • Windows 10 güvenlik önlemleri geçici ama işletim sistemi güvenlik açıkları kalıcı.
 • Geçerli araçlarınız ve süreçleriniz olmadan mevcut ve potansiyel BT varlıklarınızı gelişen düzenlemelere veya en iyi uygulamalara uygun olacak şekilde yönetemezsiniz; donanım ve yazılım maliyetlerinizi kontrol altında tutamazsınız.
 • Bir sonraki yazılım denetimini başarı ile geçmelisiniz.

Neden hızlanıyoruz? Çünkü:

 • Yeni teklifler ve hizmetler ile başarıya ulaşmanın süresi, iş başarısını veya başarısızlığını belirleyebilir.
 • Sürekli yenilik ve gelişme, hızlı, esnek ve duyarlı BT altyapılarını gerektirmekte.
 • Gerçek-zamanlı veri ile doğru karar alabilmek gerekli.
 • Çeviklik işiniz için artık çok gerekli.
 • Rekabet asla sizi beklemeyecek.

BT Bilgi Teknolojileri, BT güvenliği, BT varlık yönetimi (ITAM), BT hizmet yönetimi (ITSM) ve kritik BT operasyonalrı yönetenlere, kendi alanlarını en iyi duruma getirmek için gerekli bilgileri keşfederek  ve doğru analizileri yaparak doğru zamanda doğru kararları alarak harekete geçmelerine yardımcı olabilecek çözümler sunuyoruz.

Bu avantajlar, yöneticilerin ve ekiplerin güvenli, modern ve hızlandırılmış işletme hizmetleri ve operasyonlarını etkinleştirmelerini sağlıyor. BT Bilgi olarak işletmelere daha çevik, yönetilebilir ve güvenilir hale getirebilecek hizmetler ve çözümler sunmya her zaman hazırız.

Benzer Gönderiler
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın