Kategori: Genel, Operasyonel Analitik

IBM, HPE, CA ve BMC sizin yaptığınız ürünleri neden kendileri yapmıyor?

Neden mi? “Çünkü ………….”

Bu başlığı ilk okuduğumda dikkatimi çekti, sonraki cümlenin devamında yeralan ama buraya yazmadığım sıfat biraz sert bir yorum olmakla beraber beni gülümsetti.

Moogsoft’dan Steve Burton  en samimi hali ile içini dökmüş.

Bu örnek BT Bilgi olarak, her zaman platform ve marka bağımsız çözümlerimiz ile ‘yalın dönüşüm’ arayışında olan profesyonellere nasıl destek verdiğimizi, iş stratejilerinin etkin bir şekilde hayata geçmesine ne kadar katkı sağladığımızı hatırlamama neden oldu. Müşterlerimize fayda sağlarken aynı zamanda öncü olma ilkesi ile ne kadar örtüştüğünü düşündüm. Zaman zaman buna oyun bozanlık bile denebilir.

Gündemde olan güvenlik, Büyük Veri Analitiği, Algoritmik Zeka ile BT Operasyonları İzleme (AIOps), BT Hizmet Yönetimi veya son kullanıcı odaklı BT yönetimi konularında uzman iş ortaklarımızın çözümleri ve kendi iş tecrübemiz ile destekliyoruz.  Platform ve üretici bağımsız çözümler ile müşterilerimizin gerçek ihtiyaçlarını keşfetmekten, projelerini tamamlamaya kadar olan süreçte yanlarındayız.  Bunu iş ortaklarımız sayesinde sağlayabiliyoruz.  Çözümler her zaman yenilikçi ve belirli bir iş ihtiyacına odaklı ilerliyor. Birlikte çalıştığımız her iş ortağımız kendi alanlarında “vay be” dedirtecek çözümler üretiyor.

Hızlı uygulama geliştirme belirli bir çeviklik gerektirir ve ne yazık ki, dev firmalar bu çeviklikten yoksun kalabiliyor.  Ar-Ge kaynaklarının çoğunu mevcut yazılımlarını ayakta tutmaya veya güncelleme için harcıyorlar. Çözüm üretmek yerine kaynaklarını satın almaya ve birleşme yoluyla elde etmeye tercih ediyorlar. Gerekli geçişler ve entegrasyonlar sağlanana kadar tabi ki zaman geçip gidiyor. Oysa spesifik ihtiyaçlara yönelik ölçeklenebilir çözümler ile çok daha hızlı ilerlenebiliyor.

Şimdiki girişimci ve inovatif yaklaşımlarıyla öne çıkan firmalar nokta atış çözümlere odaklanabildikleri için daha başarılı oluyorlar.  SIEM, Güvenlik logları ve analitiği konusunda uzman, ana dağıtıcısı olduğumuz Anet gibi, Algoritmik Zeka ile BT operasyonların izlenmesi için Moogsoft gibi veya Büyük Veri görselleştirme alanında Mekansal İş Analitiği ve Müşteri Bilgileri Yönetimi için geliştirme yapan Exastax gibi firmalar iş ortaklığı yaptığimiz firmalar bunlardan sadece birkaçı. Başarıları bir sorunun üzerine tüm kaynakları ile gidebilme ve gerçekten müşterilerine ilgilendikleri alanda çok yakın olmalarından geliyor.  Müşterinin ihtiyaçlarını ve beklenen faydanın yerine getirilmesi için çözüm üretmeye odaklanıyorlar.  Son teknoloji, kendini kanıtlamış metodlar ve konularında uzman ekiplerile iç içe çalışdıkları için geliştirme ve geri dönüşlerinde devlerin aksine çevik olabiliyorlar.

“Vay be” dedirtecek çözümlerimizi incelemeye ne dersiniz?

AIOps hakkında daha fazla bilgi için >>

 

Benzer Gönderiler
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın