Kurumsal Veriyi Değerli Hale Getiren Çözümler: Quest

 Kategori: Genel, Türkçe

BT uzmanlarının bugün muazzam bir karmaşıklığı yönetmesi gerekiyor. Geçmişin merkezi BT sistemleri bugün yerlerini dağıtılmış platformlara bıraktıkça, katlanarak büyüyen kurumsal veriler ve bilgi sistemleri karmaşık hale geliyor. Quest’in yalın çözümleri tüm bu karışıklığı ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Dijital dönüşüm projelerinde elde edilen en değerli madencilik veridir. İşletmeler, rekabet bilgisine dönüştürdükleri ham verileri çok farklı kaynaklardan alırlar. Omnichannel ve mobil iletişim tesisleri, inanılmaz miktarda müşteri verisi üretir. Sanayi ve imalat sektörleri de Nesnelerin İnterneti ve M2M gibi uygulamalardan kaynaklanan yoğun veriler üretiyor. İyi incelenen veriler, yeni iş fırsatlarına dönüşme potansiyeline sahiptir.

Quest , BT yönetiminde 30 yıldan fazla deneyimi ve bugüne kadar aldığı 200 patenti ile uygulama ve veri sağlığına odaklanmış bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Quest çözümleri, kuruluşlara üç ana alanda önemli avantajlar sağlar:

Quest çözümleri, geometrik olarak artan verileri mevcut sistemlerde en ekonomik şekilde depolayabilir ve bilgi güvenliği ve yönetimini başarıyla gerçekleştirebilir. Ayrıca, hibrit bulut platformlarını yönetmek ve farklı platformlar arasında uygulama geçişini basitleştirmek için pratik çözümler sunar. Quest çözümleri ile mevcut bilgilerin veri standartlarıyla uyumluluğunu da sağlar.

 Dağıtılmış platformlarda veri yönetimi

Quest’in veritabanı çözümleri, veritabanı yönetimi ve geliştirme görevlerini otomatikleştirir. Böylece, çalışan verimliliğini artırırken, Quest sistem performansını optimize eder ve kuruluşların toplam veritabanı yönetimi maliyetini önemli ölçüde azaltır.

Quest, farklı teknolojilere sahip veri tabanlarının verilerini ve sorgularını tek bir görünüm altında görüntülemenizi ve analiz etmenizi sağlar. Ayrıca, tek bir çözümde basit, uygun maliyetli veri çoğaltma ve entegrasyon teknolojisi ile iş sürekliliğinizi güvence altına alabilir.

Quest’in veritabanı yönetimi ve geliştirme görevlerini otomatikleştiren Toad çözümü, bu alandaki çalışan verimliliğini artırırken, SharePlex adlı çözümü de kullanıcılara veri kopyalama ve entegrasyon yetenekleriyle veritabanlarının potansiyelini kullanma esnekliği sunuyor.

Uygulamalarınız yeterince performans gösteriyor mu?

Sahip olduğunuz uygulamaları ve veritabanlarını takip etmekte sorun yaşamayın. Quest’in yenilikçi performans izleme yazılımı uygulamaları büyüteç altına alarak sorunlu gördüğü konulara anında müdahale etmenizi sağlar.

Kapsamlı izleme özelliği ve gelişmiş iş yükü analitiği ile Quest’in Foglight ( Platformlar Arası Veritabanları için) çözümü, uygulamalarınızın gerçek performansını ortaya çıkarır. Quest Foglight ( Foglight Evolve) günümüzün sanal altyapılarının görselleştirilmesi, incelenmesi ve performans optimizasyonu için devreye giriyor. 

Uç nokta yönetimindeki karmaşayı düzeltin

Pandemi, evden çalışmayı dünya çapında bir iş standardına dönüştürdüğünden, şirketler artık dağıtılmış cihazları yönetmeye daha fazla zaman ayırmak zorunda kalabilir. Quest, Nesnelerin İnterneti dahil tüm cihazları yönetmek için KACE markası altında çözümler sunar.

KACE Systems Management Appliance, ağa bağlı tüm cihazların güvenliğini, yönetimini ve bakımını sağlarken KACE Systems Deployment Appliance, cihazların, yedeklemelerin ve sürücü güncellemelerinin hızlı dağıtımını sağlar.

İçinde Microsoft bulunan her şeyi yönetin

SharePoint, Office 365, OneDrive ve Exchange gibi sunucularla herhangi bir Microsoft platformunun yönetimini, geçişini ve güvenliğini sağlayan Quest Migration Manager ve Quest Change Auditor, kaynakların ve zamanın verimli kullanımını sağlar. Microsoft Change Auditor, detaylı raporlaması ile değişim sürecini etkin bir şekilde yönetir.

Quest çözümleri ayrıca kimlik ve erişim yönetiminde eksik tuğlaların yerini alır.

Örneğin, Quest One Identity Manager çözümü, özel kullanıcı erişimini ve kullanıcı kimliklerini yönetir. Böylelikle kurumsal kimlik ve erişim yönetimi kapsamında ortaya çıkan riskleri engeller.

Quest One Identity Protector, rol tabanlı erişim sistemi ile özel oturumlara ve parolalara güvenli erişim sağlar. Aynı zamanda iş akış sistemi ile oturumların nasıl ve kimler tarafından açıldığına dair kayıtları yönlendirerek kontrolü kolaylaştırır.

Quest çözümleriyle, her gün kullandığınız teknolojileri basitleştirebilir, böylece BT yönetimine daha az, yeniliğe daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Recent Posts
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın