Duyduk Duymadık demeyin ivanti,İngiltere merkezli Concorde çözümlerini aldı.

 Kategori: Genel, Hizmet Yönetimi, ITAM, SAM, Türkçe

Duyduk Duymadık Demeyin Ivanti, İngiltere Merkezli Concorde Çözümlerini Aldı.

 

Bu haftaki haberler, Ivanti One Partner programımızda olan Concorde çözümlerini 12 Nisan Çarşamba günü satın aldığımızı duyurmuştuk. Okumaya devam edin ve görüşlerinizi, ipuçlarınızı veya önerilerinizi paylaşmaya çekinmeyin.

Merkezi İngiltere Reading’e dayanan Concorde, Dünyaca ünlü olan Oracle, Microsoft, VMware ve IBM tarafından sunulan ürünlerin karmaşık lisans anlaşmalarının yönetilmesine yardımcı olur. Böylelikle SaaS temelli çözümleri daha da kolaylaştırarak görünürlüğü arttırır.Ayrıca kontrollerini organize ederek riski azaltır ve harcamalardan tasarruf ettirir.

Geçen sene Concorde, Ivanti One Partner programımıza katıldı ve taleplerimizi entegre etmek için onlarla birlikteye çalışmaya başladık.Bu yılın başlarında ise Ivanti, Concorde’u Ivanti Lisans Optimizer adı altında satmaya başladık.

“Bu satın alımla Ivanti, büyük ITAM ekosistemi içinde karşılanmayan kritik olan bu ihtiyacı doldurarak SAM liderliğinde bizi ilerletiyor” diyen Ivanti CEO’su Steve Daly sözüne şu şekilde devam ediyor:”Concorde’un yazılım lisanslama uzmanlığı ile Ivantinin Varlık yönetimi ve uç nokta yönetimi özelliklerini bir araya getirerek, müşterilerimize tek çatı altında gelişmiş çözüm portföyüne anında erişebileceği bir yapı oluşturduk” dedi.

Gartner’in En son yayınlağı Küresel BT harcama raporuna göre 2016 yılında kuruluşlar yaklaşık 332 milyar dolarlık yazılım için harcama yapmış.Pekçok kuruluş sistemelerinde Lisans Opmizasyonunu kullanarak harcamalarında yaklaşık %30 kısabilirdi.

Bu rapor şunu açıklıyor:”Bir SAM aracı, manuel işlemleri otomatikleştirir, hızlandırır ve iyileştirir. Manuel işlemler için ayrılan ödemelerin çoğu boşa ayrılmış ödemelerdir.”

Concorde ekibinin desteğiyle Ivanti, kurumların müşteri ve veri merkezi uygulamaları arasında harcama yapmalarını, denetimlerin tamamlanma maliyetini ve zamanını en aza indirgeyerek bütçe döngülerini öngörülebilir hale getirmek için Concorde’nun teknoloji ve uzmanlığını daha da ileri götürmek için devam eden geliştirme ve entegrasyona yatırım yapmayı planliyor.

Concorde ekibinin, ITAM hizmetlerimizde daha hızlı hizmet vermesi için dahil olmasından dolayı mutluluk duyuyoruz.
Ivanti ailesine hoşgeldiniz.

Benzer Gönderiler
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın