BT Hizmet Yönetimiyle(ITSM) Yanlış Yaptığınız 5 Şey

 Kategori: Türkçe

Hizmet masası ve sonrasında karşılaşılan sorunları çözmek için yeni BT Hizmet Yönetimi(ITSM) arayan BT servis yönetimi ile yaptığımız konuşmalarda sorunlarının kökeninde modası geçmiş, karmaşık ve kötü uygulanmış ITSM araçlarının bulunduğunu anladık. Ve aşağıda bu ITSM araçlarının sebep olduğu büyük sorunlardan bazılarına değindik.

1. Kullanıcılarınızın Hizmet İhtiyaçlarını Göz Ardı Etmek

Kullanıcıların hizmet gereksinimlerine yönelik bilinç eksikliği, hizmet gereksinimleri karşılanmadığı anlamına gelir ve kullanıcılar hizmet kataloğunuzdan daha başka bir yerden çözüm aramaya başlar ve bu sizin bir risk oluşturması anlamına gelir.

Kuruluşlar olası güvenlik zafiyetine düştüklerinde veri kaybına, yazılım lisanlama politikalarına uyulmamasına ve sizin için ölçeklenebilirik ve desteklenebilirlik riskleri ortaya çıkabilir.

2. Zayıf Kullanıcı Deneyimleri Sağlamak

Düşük son kullanıcı deneyimleri, memnun olmayan kullanıcılardan dolayı benimseme oranlarının düşmesine neden olur. Son kullanıcılarınız için self-servis veya çoklu kanal haberleşme stratejisi uygulamaya çalışıyorsanız, bunu yalnızca ITSM‘e odaklanarak gereçekleştireblirsiniz, son kullanıcılar çalışma ortamının dışında karşılaştıkları deneyimler olmadan, beklenmedik ve istenmeyen durumlarla karşılaşılaşılabilir.

3.Süreç Otomasyonlarını Benimsemekteki Hatalar

En azında en temel ITSM süreçleri ve iş akışları otomatik değilse kaçırdığınız bir çok püf noktası var. Otomatikleşme olmadan yapılan işlerde insanların farketmediği hassas hatalar yüzünden işler ilerledikçe veya sonunda optimum olmayan verim ve hız ortaya çıkabilir.

4.Yanlış Ölçümler Yapmak

ITSM operasyonel ölçümleri, ITSM ekibinin ve araçlarının performansına (örneğin, belirli bir günde oturumlanan ilk temas kararlılığı veya hizmet taleplerinin sayısı) odaklanır. Mevcut ve geçmiş operasyon ortamını tanımlamak için harika, ancak bu işletmenizde değer ve etki sağladığını göstermez.

Bu geleneksel operasyonel temelli ölçümler, işletme liderlerinin bütçenizi ve kaynaklarınızı nihai olarak etkileyen stratejik kararlar almak için anladığı veya kullandığı rakamlar değildir.

5.İş’de Oluşan Değişikliklere  Adapte Olmada ki Eksiklik

Gözünüzü açık tutmak artık yeterli değil. Yalnızca e-mail sistemlerini koruma ve destekleme zihniyeti iş stratejilerinde tam olarak yenilik sayılmaz.İşin liderlik, pazar payı ve rekabetçi bir ortam çalışması için ortaya çıkan değişikliklere ve fırsatlara uyum sağlaması ITSM ekibinin yararıdır. Aksi taktirde çevik ve uyumlu bir çalışma yaklaşımı benimsenmemişse, bütün iş yönetimini risk altına almış olursunuz.

Yukarıdaki sorunlardan herhangi birini fark ederseniz, tebrikler, iyileştirme yolunda ilk adımı attınız.  BT Bilgi Teknolojileri ile iletişime geçin ve  ITSM ile başarı elde etmek ve devam ettirmek için size yardımcı. olalım

Benzer Gönderiler
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın