RES Yazılım ve Ivanti Ortaklığı ile Daha Fazlası

 Kategori: Genel, Operasyonel Analitik, Türkçe

RES Yazılım ve Ivanti ortaklığı sayesinde mevcut ürün portföyüne yeni ve geliştirilmiş ürünler eklenerek yeni olanaklar sağlanacak.

 

Bilişim ekiplerinin bugünün şartların da işlerinin zor olduğu malumunuz. İşletmenin işlerinin sorunsuz devam etmsini sağlamak için büyük bir baskı ile karşı karşıyadırlar. Ancak kullanıcı talepleri arttıkça BT hizmet kalitesi aynı oranda artaması gerekmektedir. Ayrıca güvenlik gereksinimleri BT çalışanları için de ekstra sorumluluk katmaktadır. Bu yüzden BT teknolojileri yerinde saymamalı sürekli artan teknolojiye ayak uydurmak için yenilikçi olmak zorundadır.

Bu talepleri gidermek için altyapı yatırımlarını daha karma, mobil hale getirme ve bulut hizmetinin kullanılmasının artması gerekmektedir. Buyüzden oluşturulan BT ekipleri bu çalışmalara odaklanmış gruplar şeklinde oluşturulması gerekir. Bu gruplar kendi amaçları doğrultusu çalıştıklarında bayağı başarılı iş çıkartmaktadırlar. Ama BT grupları ortak hedefleri doğrultusunda kullanıcılar için güvenli ve üretken bir deneyim sağlamak için bir araya gelmesi zaman içinde zorlaşabilir.

 

Ivanti BT gruplarının bu kaçınılmaz ortak çalışma becerisini sunmaktadır. BT operasyonları ekipleri, tek bir mercek aracılığıyla uç nokta yönetimi stratejilerine, güvenlik operasyonlarına, hizmet yönetimi uygulamalarına ve varlık yönetimi işlevlerine kontrol altına alabilir. Bu çözüm alanlarının her birinde zengin ve kanıtlanmış yetenekleri olan BT ekipleri, uzmanlık alanlarını hakim edebilir. Ancak, bu farklı sistemlerin birbirine bağlanarak ve her bir işlev alanını iyileştiren değerli paylaşılan verileri ve bilgileri kullanarak, bu çözümlerin her birinden en iyi sonucu alabilirler.

Ivanti’ye RES’in dahil olmasıyla işletmeler mevcut ürün portföyünde kritik otomasyon, kimlik yönetimi ve insan merkezli güvenlik katmanından yararlanabilirler. RES’in sağladığı bu yetenekler fiziksel,sanal ve bulut tabanlı ortamlarda uygulanabilir. Böylece BT ekipleri yönetimi hibrit teknolojileri arasında daha da birleştirilebilir.

IVANTI VE RES’İN  MÜŞTERİLERİNE SAĞLADIKLARI ÖNEMLİ HİZMETLERİNİN BİRKAÇI:

    • En iyi çalışma alanı yönetimi teknolojileri artık Ivanti ile aynı çatı altında. Portatitif portföylerine hem RES hem de AppSense tarafından desteklenen ürünlerlele müşterilerine çalışma alanlarını yönetmek için en güçlü ve güvenli teknolojiyi sağlamayı hedefliyorlar. Bu kullanıcı deneyimini arttıracak cihazlar ve ortamlar arasındaki bağlantıyı sağlayacak verimlilik üzerine olumlu bir etkisi olacaktır.
    • Ivanti’nin kanıtlanmış uç nokta güvenlik teknolojileri ile RES’in kimlik yönetimi yetenekleri birleştirerek kuruluşlar, cihazlarını ve çalışanlarını fidye yazılımlara karşı korumlarını güçlendirir. Bu sayede ihlalleri ve pahalı kesintiler engellenmiş olur.
    • Birçok RES müşterisi, yazılım lisans kullanım politikalarını otomatik olarak kullanıcı seviyesinde yönetmekte. Ivanti ile varlıklarının tam lisans uyumluluğu yönetimi sayesinde ek maliyet tasarrufu elde edilebilir. Ivanti, işletmelerin toplam yatırım optimizasyonunu sağlamak için tanıma, kullanım izleme ve yenilenmesine kadar yazılım yatırımlarını tamamen yönetmelerine yardımcı oluyor. RES ve Ivanti, müşterilerin donanım ve yazılım harcamalarını en üst düzeye çıkarmalarına, lisansa uyulmaması nedeniyle maliyete yüksek cezalara maruz kalmamalarına ve üretken olmaları gereken kaynakların tam olarak erişe bilmelerine yardımcı olabilir.
    • Verileri daha anlamlı kullanarak BT kararlarını yönlendirir ve daha stratejik çalışmalar yapılması sağlanır. Ivanti raporlama ve analitik özellikleri RES müşterilerine kendi ortamları hakkında daha fazla bilgi verecek böylece RES teknolojisindeki mevcut yatırımlarını en üst seviyeye yükseltebilecek. RES teknolojisine dayanan teknoloji verileri, Ivanti müşterilerine kullanıcılar, kimlikler ve çalışma alanları hakkında ek bilgi sunabilirler.
    • Sistemler arasındaki otomasyon ve entegrasyon, yalnızca daha verimlilik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda BT’nin zaman alan manuel görevlerini otomatiğe döndürmeye yardımcı olur. RES’lerden otomasyon yetenekleri, eskisinden çok daha fazla sürecin ve görevlerin tutarlılığını ve tekrarlanabilirliğini maksimize etmek için Ivanti portföyünü genişletecek. Altyapılarında değişiklikleri izleyebilmek ve günlüğe kaydetmeyi başarabiliyor olsa da, rahatlığı hissedebiliyor.Sonuçta, kuruluşlar hizmet masasını verimli kullanırken aynı zamanda harcadıkları yüksek maliyetleri minimize edebilecek.
Benzer Gönderiler
İletişim

Mesajınızı yazın.

Aramak istediğinizi yazın ve Enter tuşuna basın